Франція може стати наступною жертвою єврокризи

Франція може стати наступною жертвою єврокризи

Франція може стати наступною жертвою єврокризи

Європейські фахівці прогнозують, що наступним кандидатом на рецесію може стати Франція.

Дослідження Лісабонської ради і німецького банку Berenberg викликали сумніви інвесторів у тому, що Франція, яка є однією із найбільших економік ЄС, зможе поліпшити свою фінансову ситуацію до президентських виборів 2012 року.

Аналітики схиляються до того, що Франція може стати наступною кісткою доміно, що впала в результаті кризи суверенного боргу.

Даних про зростання ВВП країни в 3 кварталі на 0,4% явно недостатньо для заспокоєння, тим більше що темпи розвитку економіки в 2 кварталі скоротилися на 0,1%, а не були нульовими, як повідомлялося раніше.

Споживчі витрати з липня по вересень зросли на 0,3%, а обсяг бізнес-інвестицій на таку ж величину скоротився.

"Менше інвестицій означає менше економічне зростання в майбутньому, меншу кількість робочих місць. Не виключено, що в четвертому кварталі ми зіткнемося з ризиком рецесії. Результати третього кварталу не усувають негативний сценарій розвитку подій - рецесію, й про відновлення французької економіки не йдеться", - cказав економіст Матьє План.

Торік дефіцит французького бюджету становив 7% ВВП, тоді як нормальним рівнем вважається 3%. Співвідношення держборгу до ВВП Франції перевищило 80%.

Найбільші суми в боргових зобов'язаннях Італії мають французькі банки. BNP Paridas - понад 24 млрд євро, Credit Agricole - більше 10 млрд євро, Societe Generale - майже 3,5 млрд.

Читайте також:

Крах Європи спричинить значно сильнішу кризу, ніж була у 2008 році

Меркель: у Європі настали найважчі часи з моменту закінчення Другої світової війни

Третина французів хочуть відмовитись від євровалюти

Саркозі заявив, що обвал євро означатиме "смерть" Європи

До дефолту Італії залишилось 100 днів

Повʼязані теми:

Наступна публікація