Гонтарева похвалилася позитивами в роботі НБУ та економіці Україні

За словами голови Нацбанку, ситуація на ринках кардинально покращилася.

Нацбанк за останні два місяці викупив на ринку більше двох мільярдів доларів.

Як повідомила в інтерв'ю "Українській правді" глава Нацбанку Валерія Гонтарева, НБУ поповнив запаси на мільярд доларів, а банки у населення викупили вже 1 мільярд 100 мільйонів доларів.

У той же час, головний банкір України спростовує заяви про нібито можливу кризу.

"У нас, навпаки, ситуація кардинально покращилася на ринках. На початку року ціни ще продовжували падати. З початку року ціни на сталь зросли на 46%, на залізну руду – на 17%, зростає зерно. На міжнародних ринках нафта практично в два рази зросла з 30 до 50. А нафта – це товар, який тягне за собою все інше. Це як еквівалент інших commodities. Ми дуже маленька відкрита економіка, на жаль, дуже залежить від цін на commodities", - заявила Гонтарева.

На підтвердження своїх слів вона зазначила статистику про зростання торговельного балансу держави та збільшення обсягів валюти.

"У нас макропрогноз один, тому що він у нас збігається з МВФ, і ми його використовуємо. У нас з ними повністю все збігається. Ви хочете знайти, щоб не збігалося, а воно збігається", - повідомила глава НБУ.

Нагадаємо, Нацбанк України раніше повідомляв про дебюрократизацію на валютному ринку. Такі дії є частиною концепції поступової лібералізації валютного регулювання і валютного контролю.

Над полегшенням бюрократичних перепон на валютному ринку працює робоча група із залученням місцевих і міжнародних консультантів. Національний банк спрощує порядок видачі дозвільних документів на здійснення операцій з іноземною валютою, а також порядок повернення іноземних інвестицій.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: