Іран відправляє перші партії нафти до Європи. Серед покупців – російська компанія

Покупцями виступили також іспанські та французькі компанії.

Сьогодні, 15 лютого, Іран має відправити до Європи першу партію нафти після зняття міжнародних санкцій із цієї країни через питання ядерної безпеки. "Чорне золото" обсягом 4 млн барелів отримають російська, іспанська та французька компанії.

Про це агентству IRNA заявив заступник міністра нафтової промисловості Ірану Рокнеддін Джаваді, пише Deutsche Welle.

Половину згаданого обсягу (2 млн барелів) придбала французька енергокомпанія Total, решту нафти відправлять двом компаніям з Росії та Іспанії. Російська компанія доправить іранську нафту на свій нафтопереробний завод у Румунії.

Раніше іранський міністр нафтової промисловості Біжан Намдар Зангане назвав італійські компанії Eni та Saras "традиційними покупцями" та анонсував попередні угоди. Повідомляється також про підписання меморандуму про порозуміння для розширення співпраці у нафтохімічній галузі на загальну суму в один мільярд євро. Підписантами виступили дочірнє підприємство найбільшої державної нафтохімічної компанії Ірану NPC та італійська Maire Tecnimont Group, що спеціалізуються на обладнанні для нафтопереробної та нафтохімічної промисловості.

Крім того, в Ірані анонсували інтенсивні переговори з німецьким концерном BASF з метою залучити 4 млрд євро інвестицій в іранську нафтохімічну галузь.

Іран, який є членом ОПЕК, експортував до введення проти нього санкцій 2,3 млн барелів на добу. Однак в 2012 році експорт нафти з країни скоротився до 1 млн барелів. Зараз в Ірані добовий обсяг видобутку становить 3,1 млн барелів нафти. Уряд вже заявив про намір збільшити експорт на мільйон барелів на добу.

Раніше стало відомо, що Іран планує виставляти рахунки за поставлену нафту в євро, і вимагати у цій валюті заморожені в рамках санкцій активи. Таким чином Тегеран хоче знизити залежність від американського долара.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: