Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Іран вже через 2 дні може залишити Європу без нафти

Заборону на експорт нафти з Ірану до ЄС хочуть перенести з 1 липня на 30 січня.

Іран може припинити експорт нафти до ЄС вже з наступного тижня, повідомив голова комітету з національної безпеки і зовнішньої політики іранського парламенту Хосейн Ібрахім.

"У неділю парламент повинен буде прийняти законопроект надзвичайної важливості про припинення експорту іранської нафти до Європи, починаючи з наступного тижня", - сказав він.

Раніше Іран планував припинити постачання нафти ЄС з 1 липня поточного року.

Нагадаємо, ЄС в понеділок 23 січня запровадив санкції щодо Ірану, які передбачають скорочення імпорту країнами союзу іранської нафти і нафтохімічної продукції і введення обмежень на операції з іранськими фінансовими інститутами.

На думку країн ЄС, Іран, втративши кошти від імпорту нафти, змушений буде скорочувати інвестиції у розвиток своїх ядерних програм.

У відповідь Іран заявив, що розглядає введення Європою ембарго на свою нафту як оголошення "психологічної війни" і пригрозив перекрити Ормузську протоку, через яку проходить значна частина нафти з країн Перської затоки.

Як повідомлялось, зупинка Іраном експорту нафти може викликати 20-30% зростання світових цін на нафту, що в свою чергу, за словами експертів, призведе до подорожчання бензину, зокрема і в Україні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції