Кабмін схвалив проект держбюджету на 2017 рік. Основні цифри

Кабмін схвалив проект держбюджету на 2017 рік. Основні цифри

Фото: УНІАН

На реформування вугільної галузі передбачається виділити у 2017 році 1,8 млрд грн.

Уряд схвалив проект держбюджету на 2017 рік.

Про це пише "Урядовий портал".

Так, Кабмін передбачає збільшення бюджету України у 2017 році до майже 876 млрд грн, що більше показника 2016 року на 16,9%. 

Крім того, уряд прогнозує економічне зростання 3% ВВП.                                                                

Дефіцит бюджету на 2017 рік має не перевищувати 3%, і становить 77,5 млрд грн.

Уряд передбачає зростання соціальних стандартів. На 2017 рік Кабмін закладає зростання у проекті бюджету на 10,1% - на 1 грудня 2017 року мінімальна зарплата та прожитковий мінімум становитиме 1762 грн, порівняно з 1600 грн станом на 1 грудня 2016 року.

Пріорітети - сфери національної оборони і безпеки, реконструкції та будівництва доріг, збереження децентралізації, запровадження масштабної енергоефективності, підтримка аграрного сектору та освіти.

Оборона і безпека держави на 2017 рік. Загальний бюджет на цей напрямок у 2016 році - 114 млрд. У 2017 році бюджет планується збільшення видатків на 14,5 млрд грн до 129 млрд грн.

Видатки на грошове забезпечення військових зростають на 6,9 млрд грн.

Дороги. Видатки бюджету заплановані у розмірі 14,2 млрд грн від надходжень акцизного збору в Дорожній фонд, який буде створено як інструмент ефективного управління дорожнім господарством країни. До 1 млрд доларів очікується залучити від міжнародних фінансових організацій.

Енергоефективність. Уряд пропонує залучити 800 млн коштів бюджету і близько 100 млн євро від міжнародних донорів для створення Фонду енергоефективності. 

Підтримка АПК. Кабмін передбачив 5,5 млрд грн на підтримку сільгосптоваровиробників, наприклад, на модернізацію, придбання малої механізації, українських тракторів, причіпного обладнання задля підвищення продуктивності їхньої праці та конкурентоздатності, повідомив Прем'єр-міністр.

Децентралізація

Уряд вважає за потрібне передати відповідальність щодо утримання житлово-комунальних послуг, що розповсюджуються на заклади освіти і охорони здоров'я. 15 млрд грн передбачається у бюджеті "для тих громад, яким це буде робити важко".

До 9 млрд грн збільшується розмір державної підтримки у рамках Державного фонду регіонального розвитку. З них 1 млрд грн. буде спрямований на підтримку об'єднаних територіальних громад і 8 млрд грн - на соціально-економічний розвиток територій.

Реформування вугільної галузі. Передбачено 1,8 млрд грн на два напрямки видатків, а не один, як раніше: реструктуризацію шахт і підтримку шахтарів.

Освіта. Уряд підвищує фінансування освіти на 21,1 млрд.

Також передбачено збільшення заробітної плати педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів у середньому більше ніж на 1400 грн.

Загальний обсяг видатків на стипендії збільшено на 576 млн грн: у 2017 році передбачено 5,816 млрд грн порівняно з 5,24 млрд грн у 2016 році.

Охорона здоров'я. Уряд планує збільшення фінансування на 8,2 млрд грн порівняно з показниками 2016 року.

Держава має забезпечити постачання ліків. У цьому контексті Кабмін пропонує спрямувати 5,9 млрд грн на централізовану закупівлю медикаментів через міжнародні організації і претендувати на кошти Глобального фонду

Передбачено зростання у середньому на 20% заробітної плати працівників сфери охорони здоров'я.

Культура. У проекті бюджету уряд передбачив збільшення видатків на 1 млрд грн.

500 млн грн пропонується спрямувати на розвиток кіноіндустрії  в Україні.

Окремо буде забезпечено видатки, пов'язані із підготовкою та проведенням пісенного конкурсу "Євробачення".

Також передбачені кошти на ремонтно-реставраційні роботи у Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр", на облаштування Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні Музею Революції гідності, а також будівництво другої черги Національного музею "Меморіал жертв Голодомору".

Гідне представлення України за кордоном. Уряд передбачає у 2017 році збільшення фінансування української дипломатичної служби  на 1 млрд грн.

Нагадаємо, сьогодні, 15 вересня, Кабінет міністрів України в рамках виконання вимог Конституції та Бюджетного кодексу України має намір внести для обговорення в парламент проект державного бюджету на 2017 рік.

Збільшення зарплати та інфляція близько 8%: Кабмін оприлюднив проект бюджету на 2017 рік

Збільшення зарплати та інфляція близько 8%: Кабмін оприлюднив проект бюджету на 2017 рік

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація