Керівник "Укртранснафти" Олександр Лазорко зберіг для України колосальну суму коштів

Дата публікації
Перегляди
5135
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Керівник "Укртранснафти" Олександр Лазорко зберіг для України колосальну суму коштів

Ігор Коломойський намагався зупинити рейдерську атаку на підприємство.

Захоплення підприємства загрожувало колапсом усієї нафто-транспортної системи України.

Захоплення "Укртранснафти", яке загрожувало колапсом усієї нафто-транспортної системи України, отримало розв'язку. Дніпропетровський губернатор Ігор Коломойський, який намагався зупинити рейдерську атаку на підприємство, зустрівся із президентом Петром Порошенком. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Протистояння, яке почалося із побитих вікон, порізаних рук та крові на підлозі, вже вимагають розслідувати у Верховній Раді та у профільному комітеті парламенту.

"Я, як депутат ВР, вимагаю негайно відкрити кримінальне провадження по даному факту. Мене турбує ситуація із способом заходження на територію підприємства і спосіб призначення нового виконувача обов'язків керівника пана Мірошника", - сказав Тарас Батенко, голова підкомітету з питань нафтової галузі Верховної Ради України.

Перевірити законність дій наглядової ради, яка прислала людей вигнати Олександра Лазорка, пізно увечері в розпал подій приїхав дніпропетровський губернатор Ігор Коломойський, міністр енерегтики та юристи.

Кілька годин переговорів у закритому для преси режимі і Ігор Коломойський робить висновки - рішення відсторонити Олександра Лазорка юридично безграмотне: немає необхідних розпоряджень від Кабінету міністрів і від "Нафтогазу". А рейдери скористалися відсутністю прем'єра в країні.

Міністр натомість розхвалював кандидутуру нового ставленика.

Про Юрія Мірошника досі відомо мало. Він з Луганська, має зв'язки, які дивують депутата Бориса Філатова, як і спосіб призначення Мірошника.

"Тихо, під покровом ночі, без відповідних документів Кабінету міністра, з незрозумілою охоронною фирмою, з призначенням незрозумілої людини на прізвище Мірошник. який є родичем "міністра інформації ЛНР" Мірошника", - каже він.

Найдавніша згадка в мережі датована 2008-м роком. На форумі сайту ОРД користувач скаржиться на неймовірні хабарі, які бере заступник керівника обласного луганського СБУ Мірошник за призначення на посаду - 50 тисяч. Відомий блогер Сергій Іванов трохи начуваний про земляка.

"Він був наглядачем, чи не наглядачем, а як це сказати, уповноваженим з Білоукраїнського району Луганської області свого часу в 90-і від СБУ. Люди кажуть, любив на полювання поїздити, горілки випити. Те, що він себе не проявив ніяким героїчним чином на посту начальника СБУ, це абсолютно очевидно, судячи з того, що ми маємо на сьогоднішній день в Луганську", - сказав Іванов.

Ті, хто супроводжував Мірошника - особи більш відомі. Голова наглядової ради Олександр Савченко - екс-заступник міністра внутрішніх справ. Працюючи у міліції, протистояв активістам протесту "Україна без Кучми", саме йому в запалі вуличного протистояння свого часу дала ляпас Юлія Тимошенко.

Під розслідуванням парламентарів щодо закупівлі електроенергії у Росії перебуває і міністр енергетики, який наполегливо відстоював новопризначеного керівника з Луганська.

З претензіями на порушення з приводу призначення Ігор Коломойський і зустрівся з президентом та прем'єром.

Тим часом Олександра Лазорко вирішив не повертатися в "Укртранснафту", і вимагає тільки одного - щоб активи компанії та збережене ним для держави майно - технічна нафта, що могла дістатися ворогам, - була належним чином описані.

"Я готовий передати з сьогоднішнього дня справи новопризначеному керівникові, але ми повинні скласти акт прийому-передачі, повністю все матеріальне майно, нафту. Всю перевірку моєї діляьності здійснили хтось з чотирьох аудиторських компаній. Навіть якщо мене попросить керівництво залишитись на цій посаді, я точно на ній уже залишатись не буду", - сказав він.

Лазорко не довіряє новому керівництву компанії, не вірить у їх професійність. А депутати Верховної Ради вбачають у зміщенні Лазорка підкилимні ігри.

"Хто за цим стоїть? Я переконаний, що Фірташ, Львочкін, Єремєєв, які хочуть монополізувати ринок нафтопродуктів", - вважає нардеп Олександр Шевченко.

Нині на рахунках колись майже розореної компанії знаходиться близкьо двох мільярдів гривень. 600 тисяч тон технічної нафти, яка зараз могла б іти, зокрема, на заправку танків проросійських бойовиків, Олександру Лазорко вдалося зберегти державі. Ігор Коломойський пропонує нагородити за це Лазорка орденом - перед тим, як остаточно звільнити такого ефективного менеджера.

Нагадаємо, джерела повідомляють, що претендент на посаду глави "Укртранснафти" носив прізвисько "Пятнашка", коли працював у міліції.

Керівник "Укртранснафти" Олександр Лазорко зберіг для України колосальну суму коштів

Керівник "Укртранснафти" Олександр Лазорко зберіг для України колосальну суму коштів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обвал глобального ринку
Дата публікації
Перегляди
5135
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація