Кредити на квартири можуть різко подорожчати

Дата публікації
Перегляди
2023
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кредити на квартири можуть різко подорожчати

Кредити на квартири можуть різко подорожчати

Якщо Україну накриє друга хвиля фінансової кризи, іпотечні кредити можуть різко подрожчати.

У разі настання в Україну другої хвилі кризи, ставки за іпотечними кредитами можуть зрости до рівня 2009 року, втім, деякі фахівці вважають, що подальшого подорожчання позик не буде, і кредити на нерухомість подешевшають вже навесні 2012 року.

За даними компанії "Простобанк Консалтинг" на 7 листопада 2011 середні реальні ставки по кредитах на покупку нерухомості на вторинному ринку становлять, залежно від терміну кредитування, 17,8-20,3% річних. За прогнозами експертів, кредити на покупку нерухомості відчутно подорожчають до кінця 2011 року.

"Швидше за все, ставки по іпотечному кредитуванню піднімуться на 2-3%", - вважає Олександр Борщевич, начальник управління іпотечного кредитування "ВТБ Банку".

У свою чергу Світлана Фрідріхсон, начальник управління розвитку кредитних продуктів "VAB Банку" припускає, що до кінця року ефективна ставка за іпотечними кредитами може зрости до 22-25% річних.

При цьому якщо світову та українську економіку очікує повторення сценарію 2008-2009 років, то ставки по іпотеці знову "злетять" до 28-29% реальних річних, які були навесні-2009.

"Якщо ж виправдаються прогнози провідних світових економістів, і Україна увійде в другу хвилю фінансової кризи, враховуючи можливі наслідки, процентні ставки можуть піднятися до рівня 2009 року", - попереджає Олександр Борщевич.

Втім, не всі фахівці поділяють такі настрої: деякі з них вважають, що іпотечні позики надалі дорожчати не будуть, і ставки відновлять зниження навесні 2012 року.

"Можливо, подальшого зростання ставок не буде, але і їх зниження очікувати поки не доводиться. Відлига, швидше за все, як і в природі, настане ближче до весни", - вважає Ганна Макаренко, начальник управління розвитку продуктів "Банку Кіпру".

Нагадаємо, нещодавно ціла низка українських банків почала відмовляти у видачі кредитів на покупку нерухомості.

Як повідомлялось, кількість угод по нерухомості із залученням іпотеки у поточному році склала близько 7% від загального числа. Це приблизно на 3% більше, ніж минулого року, але менше у 10 разів за показники "докризового" 2007-го.

Читайте також:

Лише 7% українців можуть собі дозволити купити житло в кредит

Отримати кредит на житло стало практично нереально

У разі повторення кризи ціни на квартири різко підскочать

У Києві подорожчало найдешевше житло

Вартість квартир у "хрущовках" та новобудовах практично зрівнялася

Квартиру в Києві можна купити за 15 тисяч доларів

Квартири у столиці дешевшатимуть ще протягом двох років

Киянам треба 39 років відкладати зарплату, щоб купити квартиру у столиці

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2023
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація