Квартири у столиці дешевшатимуть ще протягом двох років

Експерти прогнозують, що нерухомість Києва дешевшатиме з кожним місяцем на 1-1,5%.

На вторинному ринку Києва очікується зниження вартості житла в межах 1-1,5% щомісячно упродовж 1,5-2 років, вважає президент "Союзу фахівців з нерухомого майна України" Олександр Рубанов.

За його словами, у квітні поточного року на ринку житла столиці було зафіксовано чергове цінове "дно", коли середня вартість "гостинки" складала близько 50 тис. дол., стандартної однокімнатної квартири - близько 70 тис. дол., двокімнатної квартири - близько 95 тис. дол., трикімнатної квартири - близько 125 тис. дол.

"Я думаю, що це цінове "дно" не останнє, тому що ми ще фіксуватимемо зниження вартості з динамікою приблизно 1-1,5%, залежно від сегменту.

За нашими прогнозами, цей процес ще триватиме досить довго, як мінімум 1,5-2 роки. Тому чекати зараз якогось росту, за нашими оцінками, дещо передчасно", - вважає експерт.

За його даними, з червня 2010 року по червень 2011 року середня вартість пропозиції житла на вторинному ринку Києва знизилася на 8,5% - з 1949 до 1787 дол./кв м.

На думку фахівця, на кінець листопада поточного року можна чекати зниження вартості на вторинному ринку житла столиці на 6%.

При цьому Рубанов відмітив, що найшвидше знижується вартість неякісного, застарілого житла - "гостинок" і "хрущовок", це пов'язано з тим, що покупці вважають за краще купувати квартири в нових житлових комплексах з інфраструктурою.

На думку Рубанова, різниця між вартістю неякісного і нового житла буде рости.

За його даними, до кризи вартість "хрущовки" в центрі Києва складала 2-3 тис. дол./кв м, в спальних районах - 1,7 тис. дол./кв м, а сьогодні середня вартість житла в цій категорії житла складає 1,1-1,3 тис. дол./кв м.

У свою чергу голова Національної Ради "Рієлторської палати України" Олександр Бондаренко вважає, що тренд падіння вартості житла може бути не таким тривалим, а цінове "дно" може бути досягнуте через рік, після чого настане пожвавлення ринку і незначне зростання цін.

Бондаренко також відмітив, що об'єм угод купівлі-продажу житла в Києві та Україні знизився в рази: якщо до кризи щомісячно в столиці укладали 3,8-4,8 тис. угод, а в Україні - 350-400 тис. угод, то сьогодні така кількість проходить за рік.

Як повідомлялось, середньостатистичному киянинові треба працювати і відкладати гроші 39 років, щоб купити квартиру у столиці.

Такі дані наводять експерти компанії Chesterton, які розрахували показник доступності елітного житла в деяких містах світу, порівнявши середню вартість квартири з річним доходом середньостатистичної сім'ї.

Читайте також:

Киянам треба 39 років відкладати зарплату, щоб купити квартиру у столиці

Продавши "гостинку" в Києві, можна купити тропічний острів

Будинок під Києвом коштує стільки ж, скільки квартира у самому місті

Зносити перші хрущовки у Києві почнуть через кілька місяців

Новий міністр ЖКГ Близнюк пообіцяв кредити на житло під 3% річних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: