Мінфін РФ заявив, що не збирається реструктурувати борг України

Мінфін РФ заявив, що не збирається реструктурувати борг України

Мінфін Росії не має наміру йти на компроміс / Фото: ТСН.ua

Росія вимагає від України повного погашення боргу за бондами. 

Міністр фінансів Росії Антон Силуанов на зустрічі зі своєю українською колегою Наталією Яресько, яка відбудеться в найближчі години в Лімі, має намір висловити позицію РФ про необхідність повного погашення боргу України за бондами на $ 3 млрд.

"Звичайно, у нас тверда позиція, ніяких компромісів. Треба, звичайно, зустрічатися, розмовляти, це завжди правильно і на користь", - сказав міністр журналістам.

Він також зазначив, що цей борг не стосується категорії комерційного, і РФ не хоче брати участь у запропонованій українською стороною реструктуризації комерційного боргу. "Ми - зовсім інша категорія боргу", - сказав російський міністр.

Зазначимо, наприкінці вересня міністр фінансів України Наталія Яресько заявила, що Україна не веде переговорів з Росією щодо реструктуризації євробондів на $ 3 млрд

Україна зупинила виплати за держборгом

Україна зупинила виплати за держборгом

Нагадаємо, 17 вересня Верховна Рада погодила законопроект, який дає Кабміну дозвіл на реструктуризацію зовнішнього державного боргу.

Зокрема, мова йде про реструктуризацію державного боргу перед приватними кредиторами. Міністерство фінансів домовилося зі Спеціальним комітетом кредиторів на чолі з американським Franklin Templeton про списання 20% боргових зобов'язань (майже 4 млрд доларів США).

Крім того, у найближчі чотири роки Україна не буде погашати тіло кредиту, і зобов'язання, які повинні були платити з 2015 року, переносяться на чотири роки. Тому вартість обслуговування кредитів не підвищується в загальному обсязі витрат, які здійснює держбюджету на обслуговування кредитів.

Водночас реструктуризація держборгу дозволяє Україні достроково підвищити соціальні стандарти – мінімальні пенсії, зарплати, а також соцвиплати.

Повʼязані теми:

Наступна публікація