МВФ схвалив програму допомоги Україні на 3,9 млрд доларів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Перший транш буде виділено найближчим часом.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила програму допомоги stand-by для України.

Про це увечері 18 грудня повідомив президент України Петро Порошенко.

Програма розрахована на 14 місяців, її загальний обсяг складе 3,9 млрд доларів США. Перший транш у розмірі 1,4 млрд доларів буде виділено Україні вже найближчим часом, зазначив президент.

"Це рішення Фонду є ще одним важливим сигналом про визнання нашого беззаперечного прогресу у макроекономічній стабілізації та доказом успіху в реформаторських зусиллях. Такі рішення провідних світових фінансових інституцій забезпечують сталість нашого впевненого руху і зміцнюють стійкість України на фоні складних внутрішніх і зовнішніх викликів", - заявив Порошенко.

Україна розраховувала на ухвалення радою директорів Фонду рішення про відкриття нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA), яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), затверджену в березні 2015 року, що завершувалася в березні 2019 року. Передбачається, що програма stand-by обсягом близько $3,9 млрд допоможе Україні підтримувати макростабільність в період проведення президентських і парламентських виборів у 2019 році, коли у країні очікуються пікові виплати за зовнішнім боргом.

ВідеоНБУ очікує в грудні отримати щонайменше 1,4 мільярда доларів від МВФ

Коли і скільки виділять - вирішуватимуть у Вашингтоні 18 грудня. Це буде перший транш нової програми резервної підтримки "стенд-бай". Обсяг нової програми 3,9 мільярдів. На цю суму Україна отримує гарантію. За потреби - може частково чи повністю суму отримати. 

НБУ очікує в грудні отримати щонайменше 1,4 мільярда доларів від МВФ

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції