На "Олімпійському" 120 мільйонів гривень "злили" в каналізацію

На "Олімпійському" 120 мільйонів гривень "злили" в каналізацію

На "Олімпійському" 120 мільйонів гривень "злили" в каналізацію / Фото: ukraine2012.gov.ua

Під час реконструкції "Олімпійського" на закупівлі сантехніки "відмили" 120 мільйонів гривень.

Головне слідче управління МВС розслідує кримінальну справу за фактом завищення вартості сантехніки при устаткуванні й реконструкції НСК "Олімпійський".

Як пише видання Комерсант-Україна, воно має у своєму розпорядженні документи, які свідчать про фінансові махінації під час реконструкції "Олімпійського".

Справа за ст 358 Кримінального кодексу (підробка документів, печаток, штампів) була порушена у вересні за фактом фальсифікації не встановленими слідством особами підписів Бортникова С і Листопада К.

Згідно з наявними документам, підписи цих громадян були підроблені на митних деклараціях сантехнічного обладнання для реконструкції НСК "Олімпійський".

У якості генпідрядника на стадіоні АК "Інжиніринг" організувала тендер на закупівлю сантехнічного устаткування, який виграла фірма ТОВ "Южсантехмонтаж".

Вона мала постачити вакуумну систему каналізації Roediger Vacuum виробництва Німеччини на суму 119,8 мільйона гривень, однак у переможця конкурсу цього устаткування не виявилося.

Для закупівлі необхідної системи "Южсантехмонтаж" за договором купівлі-продажу устаткування перерахував держкошти ТОВ "Діола", справу про банкрутство якого зараз розглядає Господарський суд Дніпропетровської області.

Ця фірма переказала гроші на рахунки ТОВ "Донзапчастинипродукт", яке частину з них витратило на закупівлю вакуумної каналізації на імена фізосіб Бортникова і Листопада, а іншу частину перевело в готівку. Розмір коштів, які переведені в готівку, невідомий.

Як зазначається в документах, на цей час міліція перевіряє факти "розтрати бюджетних коштів ДП НСК "Олімпійський" шляхом завищення вартості зазначеного сантехнічного устаткування".

Як відомо, НСК "Олімпійський" реконструювався за держкошти, оскільки інвесторів влада не знайшла, чи не хотіла знайти. Кошторис реконструкції неодноразово переглядався.

Спочатку Кабінет міністрів планував витратити на це 1,5 мільярда гривень. Наприкінці 2008 року сума була збільшена до 2,12 мільярда гривень, у квітні 2010 року – до 3,26 млрд грн.

За даними віце-прем'єра Бориса Колеснікова, остаточна вартість реконструкції склала від 4,5 до 4,6 мільярда гривень.

Нагадаємо, відкриття головної арени України - Національного спорткомплексу "Олімпійський" відбулося 8 жовтня.

Читайте також:

Площу перед НСК "Олімпійський" дороблять у грудні

Янукович: "Олімпійський" - це подарунок усім українцям

Відбулося урочисте відкриття НСК "Олімпійський"

Церемонія відкриття національного спорткомплексу "Олімпійський"

Церемонія відкриття національного спорткомплексу "Олімпійський"

Повʼязані теми:

Наступна публікація