Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На тлі низьких цін на нафту в Україні дешевшає бензин

Літр бензину А-95 в середньому коштує 19,25 гривні.

Ціни на нафту основних сортів на світовому ринку тримаються в районі 29 доларів і нижче. Завдяки цьому в Україні почало дешевшати пальне для автомобілів.

Зокрема, європейська нафта Brent  коштує 29,10 долара США за барель, американська WTI  – 29,55. Такі дані наводить Bloomberg. Середня вартість у кошику міжнародної організації 12 країн-експортерів нафти ОПЕК складає 24,74 долара (останні зведені дані за 15 січня).

Російська нафта Urals здешевшала до 29,03 долара при необхідних 82 доларах для збалансованості держбюджету РФ.

На тлі падіння нафтових цін в Україні нарешті почало дешевшати пальне на АЗС. Зокрема, бензин А-95 за місяць утратив одну гривню і нині в середньому коштує 19,25 гривні за літр. Залежно від заправок, ціна на це пальне коливається від 18 до 21 гривні. Про це йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1". За літр дизельного палива водіям доведеться віддати в середньому 16,24 гривні. Газ для автомобілів коштує 8,32 гривні.

Нагадаємо, ринок нафти продовжує лихоманити останні два роки. Ціни стрімко падають. Особливо ця тенденція посилилась після початку 2016 року. Країни-експортери "чорного золота" ніяк не можуть домовитися про зменшення видобутку, що стало причиною перенасичення ринку. Глобальні продавці нафти бояться втрати своєї частки на ринку, долю на якому можуть зайняти конкуренти.

Загострює ситуацію готовність Ірану випускати на міжнародний ринок додаткові півмільйона барелів щодня після скасування санкцій. Тегеран заявляє, що збільшуватиме свою долю, яка була втрачена з введенням обмежень на розвиток ядерної програми. Після цієї заяви ціни на нафту марки Brent обвалились до 27,86 долара.  

Рахують збитки і в Росії. Падіння призвело до різкого зниження бюджетних надходжень, що вже стало причиною стрімкого зубожіння населення і зростання збитків російських компаній.

Залиште свій коментар

Вибір редакції