Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Справа "Роттердам+". В енергоімперії Ахметова відповіли на закиди НАБУ

Справа "Роттердам+". В енергоімперії Ахметова відповіли на закиди НАБУ

У компанії кажуть, що підозри безпідставні.

В енергетичному холдингу ДТЕК вважають обвинувачення слідчих Національного антикорупційного бюро України у справі про створення штучних умов для зростання цін на ринку електроенергії безпідставними та необґрунтованими.

Про це повідомляється у заяві компанії, яка підконтрольна Ринату Ахметову.

Як переконують у ДТЕК формула "Роттердам+" визначила нібито прозорі правила роботи на оптовому ринку електроенергії, які раніше були відсутні, а рішення щодо правил роботи на якому приймалися державними органами суб’єктивно.

"Доцільність використання принципу імпортного паритету та відповідність методики ціноутворення на енергетичне вугілля в Україні практикам європейських держав була підтверджена багатьма міжнародними експертизами, результати яких мають бути враховані. Зокрема, експерти підтверджують коректність застосування принципу імпортного паритету, прив’язку цін на енергетичне вугілля в Україні до європейських індексів, коректність включення витрат на логістику тощо. Дослідження показують відсутність надприбутків як у вугільному секторі, так і для української теплової генерації", - наголошується у пресрелізі ДТЕК.

Там додали, що принцип імпортного паритету під час ціноутворення є вимогою МВФ та інших кредиторів України. У ДТЕК зазначили, що вартість електроенергії не зростала, як це було з тарифами на газ. Співробітники ДТЕК, щодо яких висунуто підозри, надали, згідно з повідомленням, необхідні документи та відповіли на запитання слідчих.

"Наразі готові допомогти детективам розібратися у складних процесах, результатах експертиз міжнародних компаній та встановити відповідність дій українських енергетиків сучасним світовим практикам", - йдеться у заяві.

У компанії наголошують на необхідності всебічного і об’єктивного розслідування, яке, врешті, припинить спекуляції довкола методики ціноутворення на енергетичне вугілля.

Нагадаємо, у четвер, 8 серпня, детективи НАБУ затримали директора держпідприємства "Оператор ринку", ексчлена Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Володимира Євдокімова. Його підозрюють у справі "Роттердам+". Крім того, підозру оголошено й ексголові НКРЕКУ Дмитру Вовку та ще чотирьом посадовцям. Слідчі інкримінують їм створення умов, у результаті яких державі було нанесено збитків на 18,87 млрд грн. 

Відео Антимонопольний комітет України дозволив компанії Рината Ахметова придбати ще два обленерго

Антимонопольний комітет України дозволив одній із компаній Ахметова - ДТЕК - придбати ще дві обленерго - Київське та Одеське. Фахівці з енергетики обурені таким рішенням, адже воно, мовляв, призведе до ще більшої монополізації ринку. Профільний експерт Андрій Герус каже - тепер компанія Ахметова не лише матиме 80% усього вугілля та всіх вугільних електростанцій, а й 42% всіх розподільчих електромереж та майже половину роздрібного ринку постачання електрики.  

Антимонопольний комітет України дозволив компанії Рината Ахметова придбати ще два обленерго

Залиште свій коментар

Вибір редакції