Нацбанк не буде штучно утримувати курс гривні - Гонтарева

Дата публікації
Перегляди
6903
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нацбанк не буде штучно утримувати курс гривні - Гонтарева

Гонтарєва каже, що Нацбанк йтиме за ринковим курсом / Фото: УНІАН

У разі коливань Нацбанк буде купувати і продавати валюту за ринковим курсом, пояснила Валерія Гонтарєва.

Національний банк України не має наміру штучно утримувати коридор для гривні, та в разі коливань буде купувати і продавати валюту за курсом, який встановить ринок.

"У нас немає завдання утримувати курс. Наше завдання - це цінова стабільність. Більше того, ми навіть не ставимо ніяких коридорів. На сьогоднішній день Національний банк готовий купувати валюту за 21 грн, і ви бачите, що сьогодні банки продають нам валюту за курсом 21", - розповіла інтерв'ю "Новому времени" глава НБУ Валерія Гонтарева.

Пропозиція валюти в країні, за даними Нацбанку, сьогодні перевищує попит. З початку року банки купили у фізичних осіб більш $ 1 млрд, що, за словами Гонтарєвої, говорить про те, що фізособи не купують валюту, а навпаки здають її дуже інтенсивно.

Сам Національний банк з початку року купив на міжбанківському ринку понад $ 1,4 млрд. Тільки за останній місяць НБУ купив з ринку понад $ 220 млн. Гонтарева вважає це за показник фінансової стабільності в країні.

Цікаво, що ще в березні-квітні при курсі 21-22 грн/ $ ситуація в країні почала вирівнюватися, розповідає головний банкір. Торговельний баланс - співвідношення експорту і імпорту - став збалансованим, а за рахунок коштів МВФ, Світового банку, випуску цінних паперів під гарантії американського уряду НБУ поповнив резерви.

Тому по рахунку капітальних операцій на сьогодні НБУ відзначає "великий плюс", а платіжний баланс країни виглядає "дуже добре".

"Сьогодні можна говорити, що ми виходимо з піке. У третьому кварталі вже було зростання ВВП", - сказала Гонтарєва.

Нагадаємо, раніше Міжнародний валютний фонд знову погіршив прогноз падіння економіки України в 2015 році - до 11% з 9%, прогнозованих у червні.

Наступна публікація