"Нафтогаз" виграв історичну справу в російського "Газпрому"

Дата публікації
Перегляди
8458
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Нафтогаз" виграв історичну справу в російського "Газпрому"

Фото: Getty Images

Стокгольмський арбітраж виніс рішення на користь України.

Російський "Газпром" повинен виплатити "Нафтогазу України" 2,56 млрд доларів США.

Такий підсумок двох рішень Стокгольмського арбітражу.

"We did it! Арбітраж постановив виплатити "Нафтогазу" 4,63 млрд дол. За підсумками двох арбітражних проваджень "Газпром" винен нам 2,56 млрд доларів. Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" щодо компенсації за недопоставлені "Газпромом" обсяги газу для транзиту. За рішенням Стокгольмського арбітражу, "Нафтогаз" домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів США за недопоставку "Газпромом" погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" має сплатити 2.56 млрд доларів США на користь "Нафтогазу". Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу", - ідеться в повідомленні прес-служби "Нафтогазу.

Фото: Нафтогаз України

Фото: Нафтогаз України

"Друзі, думаю ви вже і так все знаєте. Тому я просто профайл картинку на веселішу заміню, як ви давно радили:) Пішов читати рішення. Більше тисячі сторінок. І дякую всім за привітання і підтримку", - написав у Facebook керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Нагадаємо, 22 грудня "Нафтогаз" отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на закупівлю газу. За інформацією компанії, арбітраж задовольнив усі вимоги української сторони: знизив ціну газу, який купувався у "Газпрому" в другому кварталі 2014 року, на 27,4% - до 352 доларів за тисячу кубометрів; відхилив вимоги російської сторони купувати газ за принципом "бери або плати" на суму 56 млрд доларів. Також арбітраж знизив обсяг газу, який "Нафтогаз" у 2018-2019 роках буде зобов'язаний купувати у "Газпрому", від 52 до 5 млрд кубометрів на рік.

Раніше повідомлялося, що у "Газпромі" не мають наміру оскаржувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо суперечки з "Нафтогазом".

Згідно з іншим, транзитним, контрактом, який було укладено 2009-го, "Газпром" повинен був транспортувати через Україну 110 млрд кубометрів на рік. Оскільки ця умова не виконувалася, "Нафтогаз" вимагав у суді стягнути з російської компанії 16 млрд доларів. Публікація рішення арбітражу за контрактом на транзит відбулася 28 лютого 2018 року.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
8458
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація