НБУ спростив умови розміщення та купівлі валюти за кордоном

Новації стосуються переважно банків та фінансових установ.

Відсьогодні, 12 жовтня, Національний банк України скасував чергову порцію валютних обмежень.

Зокрема, правління регулятора ухвалило рішення "дозволити здійснювати на підставі індивідуальної ліцензії НБУ купівлю та перерахування іноземної валюти для розміщення за межами України гарантійного депозиту на рахунках міжнародних платіжних систем як банкам, так і небанківським фінансовим установам. Це кошти, які мають використовуватись для забезпечення зобов'язань під час здійснення переказів за кордон. Раніше можливість переказу коштів для розміщення гарантійного депозиту для забезпечення транзакцій мали лише банківські установи-учасники міжнародних платіжних систем".

Також уточнили порядок застосування винятків із заборони дострокового погашення кредитів, позик в іноземній валюті, отриманих резидентами від нерезидентів. Під такі винятки підпадають усі види платежів за визначеними кредитними договорами чи договорами позики, тобто платежі за основною сумою з урахуванням процентів та інших платежів, установлених договором.

"Зазначені зміни сприятимуть забезпеченню належних умов для участі небанківських фінансових установ у міжнародних платіжних системах та подальшому розвитку економічних відносин в Україні. В той же час вони не спричинять додаткового тиску на валютному ринку", - запевнили в Нацбанку.

Раніше повідомлялося, що українці активніше несуть до банків гроші на депозити та залазять у кредити.

Залиште свій коментар