НБУ визнав неплатоспроможним черговий комерційний банк

Дата публікації
НБУ визнав неплатоспроможним черговий комерційний банк

Вектор Банк / Facebook

У фінустанові зменшилися ліквідні кошти, а статистичну звітність подавали недостовірну.

Комерційний "Вектор Банк" визнали неплатоспроможним. Рішення про це правління Нацбанку ухвалило вчора, 2 березня.

"Суттєве зменшення ліквідних коштів банку та подання недостовірної статистичної звітності стали причинами призначення в банк куратора та віднесення ПАТ "Вектор Банк" до категорії проблемних. Статтею 58 Закону України "Про банки і банківську діяльність" встановлено обов'язок власників істотної участі в банку вживати своєчасних заходів для запобігання настанню неплатоспроможності банку. Проте, єдиний власник ПАТ "Вектор Банк" не надав фінансової підтримки банку", - пояснили своє рішення в НБУ.

У НБУ констатують, що станом на 1 березня 2017-го на кореспондентському рахунку "Вектор Банку" залишилася критично мала сума - всього 76 тис. грн або 0,1% від зобов'язань банку.

"Після віднесення ПАТ "Вектор Банк" до категорії проблемних було виявлено факти невідображення ним у бухгалтерському обліку документів клієнтів, що не виконані у встановлений законодавством строк. Таким чином, ПАТ "Вектор Банк" неспроможний своєчасно та в повному обсязі виконувати законні вимоги кредиторів через недостатність коштів. Також погіршились фінансові показники діяльності банку", - наголошує регулятор.

95% вкладників (852 особи) "Вектор Банку" отримають свої вклади у повному обсязі, позаяк їхній розмір не перевищує гарантовану ФГВФО суму в 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. ФГВФО забезпечить виплати гарантованої суми в обсязі 77,7 млн грн.

Печерський суд ухвалив рішення зареєструвати кримінальне провадження щодо дій Гонтаревої

Печерський суд ухвалив рішення зареєструвати кримінальне провадження щодо дій Гонтаревої

Наступна публікація