Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нові правила для ЖКГ: юрист робить перші невтішні для українців висновки

Експертна думка далека від захвату новою реформою і прогнозує проблеми для простих людей.

Перші отримані журналістами коментарі експертів щодо схваленого Верховного Радою нового закону про житлово-комунальні послуги були критичними. Фахівці побоюються, що на простих людей держава перекладає частину своїх функцій, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Прихильники змін кажуть, що відтепер українці платитимуть не за послугу, а за її результат. І це буде прописуватися в договорах із компаніями, які забезпечуватимуть потреби ЖКГ. "Це перший крок, який нам дасть можливість потім ще більше давати можливість впливати безпосередньо мешканцям багатоповерхового сектору на те, щоб були якісні послуги і по справедливій ціні", - наголосив міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко. За його словами, договори можна буде підписати, як індивідуально, так і коллективно – через ОСББ або ж уповноважену особу. Якщо ж послуги надали неякісно – то українці можуть не  платити.

ВідеоПлата за результат і пені за прострочку: депутати проголосували за реформу ЖКП

Але експерти сумніваються, що неякісне надання послуг відіб’ється на гаманцях їхніх постачальників. "Важелів впливу на постачальника-монополіста нема", - вважає юрист Лаврентій Царук. Він переконаний, що людям усе одно доведеться бігати інстанціями, доводячи власну правоту, бо єдиного органу, який би контролював послуги, немає. "Правильніше було б створити інспекцію, яка захищає права споживачів. Але, на жаль, закон цього не передбачає", - констатує юрист.

Урядовці запевняють, що додатковими актами всі недоліки виправлять, тим паче, що закон запрацює через півроку. Однак фахівці аналізують норми про оплату мереж усередині будинку та доходять висновку, що держава знімає із себе частину зобов’язань, які б мала виконати. "Кожен новий закон все більше перекладає тягар на саму людину", - вважає юрист. Адже якщо раніше за створення ОСББ обіцяли фінансову допомогу, нині лише закликають об’єднуватися в ОСББ або обирати керуючу компанію.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції