Переплату у 34% за газ компенсують не українці, а Росія - "Нафтогаз"

Переплату у 34% за газ компенсують не українці, а Росія - "Нафтогаз"

"Газпром" у період аномальних холодів не виконав контрактні зобов'язання і припинив постачати газ до України.

34% переплату за імпортний газ у березні будуть компенсовувати не українці, а російський газовий монополіст "Газпром".

Про це заявив головний комерційний директор компанії "Нафтогаз" Юрій Вітренко у Facebok.

Він наголосив, що російська компанія у період аномальних холодів не виконала контрактні зобов'язання і не стала постачати газ до України, тому "Нафтогазу" довелося протягом однієї доби перейти на газ від європейських постачальників.

34% переплату за імпортний газ у березні будуть компенсовувати не українці, а Газпром. Нагадаю, що Газпром підступно, б...

Posted by Юрий Витренко on Monday, March 5, 2018

"Тепер "Газпром" має нам сплатити компенсацію за невиконання контрактних зобовязань щодо поставки газу у березні, про що він вже був офіційно попереджений. За оперативними даними, середньозважена ціна газу від європейських постачальників у березні цього року перевищила ціну газу від Газпрому (після її зниження відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу) на 33,9%. Вся ця переплата буде виставлена Газпрому для компенсації", - наголосив Вітренко.

"Для Росії картина виглядає іншою. Не продали свій газ (який їм дівати нікуди). Мають тепер ще й компенсувати нам збитки. Показали світові свою ненадійність як постачальника газа. І що газ використовується Росією як політична зброя. Ну і що до України принаймні нинішня влада Росії може відноситися тільки як до колонії - бо як тільки міжнародний арбітраж наближає контрактні відносини між Газпромом та Нафтогазом до європейських норм, то вони відразу стають "невигідними" для Росії", - зауважив комерційний директор "Нафтогаза".

Відео Борг "Газпрому" перед "Нафтогазом" лише за одну ніч зріс на півмільйона доларів

Це пеня за несплачені раніше кошти. Таке повідомляють у "Нафтогазі" України. Там святкують перемогу Києва у газовій суперечці із російським монополістом. Напередодні міжнародний арбітраж постановив – "Газпром" має компенсувати "Нафтогазу" понад 4 з половиною мільярдів доларів за недопоставлений газ для транзиту з 2009 по 2016 роки.

Борг "Газпрому" перед "Нафтогазом" лише за одну ніч зріс на півмільйона доларів

Нагадаємо, російський "Газпром" відмовився постачати газ Україні від 1 березня і повернув сплачені кошти. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, Україна повинна купувати щорічно в РФ (до 2019-го, коли закінчиться дія контракту) 4 млрд кубометрів газу (раніше було 50 млрд кубометрів). Якщо "Нафтогаз" не купує газ, то автоматично застосовується формула "бери або плати" - тобто Київ повинен заплатити навіть за ті обсяги, які не купував. Тому "Нафтогаз" чекав остаточного рішення арбітражу, яке було озвучено 28 лютого, щоб почати обов'язкові закупівлі.

У "Нафтогазі" зазначили, що відмова "Газпрому" постачати газ автоматично означає, що протягом 2018 року до України не буде застосовуватися формула "бери або плати".

Пізніше "Газпром" заявив, що не тільки розриває з Україною контракти на постачання газу, та і його транзит територіїєю України в Європу. Потім "Газпром" заявив, що не буде припиняти транзит газу через Україну "прямо зараз".

3 березня президент Петро Порошенко заявив, що складна ситуація, яка виникла через дії "Газпрому", була подолана. Станом на ранок 3 березня до України різко збільшили поставки газу з Польщі, Словаччини та Угорщини.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів