Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після "золотих" табличок харківське метро хоче зекономити на жетонах (фото)

У Харківському метро жетони міняють на паперові картки, сподіваючись економити на нововведенні 20 млн на рік.

Уже в квітні 2012 року на зміну звичним зеленим і синім жетонам в підземці Харкова прийдуть паперові квитки.

Навесні зі станцій зникнуть сині автомати з продажу жетонів, замість них встановлять нові апарати, які будуть видавати одноразові талони зі штрихкодом. Запастися талонами на довгий час не вийде, оскільки вони будуть діяти лише протягом дня, пише "Сегодня"

талон, метро, Харків
Сегодня
Замість жетонів в метро Харкова з'являться талони
Турнікети також змінять свій вигляд, на них встановлять спеціальні датчики, які будуть сканувати штрих-код на паперовому квитку. Апарат "з'їсть" талон, щоб їм можна було скористатися двічі, і пустить вас на станцію. Незважаючи на зовнішню простоту, нові квитки мають кілька ступенів захисту від підробки. За словами гендиректора підземки Михайла Карамшука, на талоні буде вказана дата і номер автомата, де купили талон, ці дані будуть вказані і в штрихкоді.

Завдяки новій комп'ютерній програмі, до якої підключать всі комп'ютери підземки, зайця вичислять за дві секунди. Адже як тільки пасажир пройде через турнікет, система вважає дані зі штрих-коду і другий раз за тим же талоном людину не пропустить, тому  "ксерити" квитки безглуздо, запевняють у метро.

Завдяки новій системі в підземці сподіваються економити до 20 млн грн на рік, мовляв, обслуговування нових автоматів затягне всього на 5 млн, та й не доведеться щорічно випускати мільйон нових жетонів, щоб заповнити загублені або поламані кружечки. 

Раніше харківський метрополітен за результатами тендеру уклав угоду на виготовлення 465 інформаційних табличок вартістю понад 2 млн гривень.  Таблички мають бути поставлені до травня на виконання вимоги УЄФА щодо найменування українською та англійською мовами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції