Постпред МВФ назвав найбільші проблеми у відновленні економіки України

У Фонді прогнозують зростання ВВП України цього року на рівні 1,5%.

Незважаючи на відновлення, темпи зростання економіки України є недостатніми. І є кілька причин, що стримують цей процес.

Про це сказав постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Жером Ваше, передає "Інтерфакс-Україна".

"Економіка досягла макроекономічної стабілізації, ми бачимо поступове оздоровлення економіки – зростання на 1,5%, як і прогнозує МВФ у 2016 році. Але це помірне оздоровлення. Ми хотіли б бачити більш стійке", – зауважив Ваше.

Серед чинників, які стримують зростання економіки, він назвав нестійкість цін на ресурси (це негативно позначається на надходженнях від експорту), проблеми у торгових відносинах із Росією, слабкість фінансового сектору України – він ще не готовий повною мірою підтримувати оздоровлення економіки. Ще одна велика проблема – корупція.

"Основною перешкодою для інвестицій в Україну є поганий бізнес-клімат і це, перш за все, пов'язано з корупцією. Ми будемо підтримувати програму реформ в Україні, спрямованих на забезпечення стабільного зростання економіки, а не циклічного. Але для нас важливі конкретні кроки. Є сфери, де необхідно прискорити прогрес. Це, зокрема, боротьба з корупцією", – наголосив Ваше.

Нагадаємо, за прогнозами МВФ, економіка України в 2016 році зросте на 1,5% (прогноз НБУ – 1,1%), у 2017-му – на 2,5%. Інфляція відповідно становитиме 13% і 8,5%.

кредити Україні від МВФ
Слово і діло

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: