Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прості українці платять в 50 разів більше податків, ніж багатії

Зміни Податкового кодексу не зробили так, що бідні стали платити менше за багатих.

Середня ефективна ставка податку на зарплату в 50 разів вища за податкову ставку на підприємницькі доходи, а також в 4,5 рази вища за ставку податку на власність.

Про це заявив директор науково-дослідного центру проблем оподаткування національного університету ДПА України Костянтин Швабій, пише Дело.

За словами фахівця, понад 90% всіх надходжень від сплати податку на доходи фізичних осіб (ПФДО) дає заробітна плата населення, а прогресивний податок на доходи фізосіб, спрямований на те, щоб багаті платили більше за бідних - не більше ніж красиві слова.

Після прийняття Податкового кодексу з урахуванням перекладання непрямих податків - ПДВ, акцизних зборів та єдиного соціального податку - бідні не стали платити менше багатих, переконує Швабій.

"Якщо рахувати податкове навантаження з урахуванням ефекту перекладання податкового тягаря, то виходить, що у нас не прогресивна шкала, як задекларовано в кодексі, типу, багаті платять більше, ніж бідні, у нас насправді регресивна шкала прибуткового податку, і розрахунки якраз це і показують", - сказав експерт.

Нагадаємо, за словами колишнього голови ДПС України Віталія Захарченка, найбільшу питому вагу в структурі надходжень до бюджетів усіх рівнів має податок на доходи фізичних осіб.

Читайте також:

Податкова визнала, що наповнює бюджет за рахунок простих громадян

Янукович наказав податківцям бути лагіднішими з підприємцями

Податкова витрусить гроші з власників "хоромів"

Складено рейтинг найпопулярніших способів відмивання грошей в Україні

Податкова вирішила заробити на репетиторах, нянях та екстрасенсах

Залиште свій коментар

Вибір редакції