Протягом двох років у Росії можуть "лопнути" до 500 банків - експерти

Чиновники продовжують наполягати, що банків у РФ занадто багато, і допомагати їм не збираються.

Уже цього року в Росії можуть "не вижити" 200 комерційних банків – тобто кожен п'ятий. А наступного року така ж доля чекатиме ще 160 фінустанов. За гіршого сценарію кількість проблемних банків може взагалі зрости за два роки до півтисячі.

Такі прогнози висловили в російському Центрі макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування (ЦМАКП), який провів стрес-тестування банків і з'ясував, як на їхні показники впливає грошово-кредитна політика Центробанку РФ. Про це пишуть "Ведомости".

"З урахуванням економічних реалій і прогнозів найбільш імовірно, що при збереженні колишньої політики Центробанку ключова ставка буде рости і перебувати в діапазоні від 17 до 37%. Вийде щось середнє між заморожуванням і ростом, як зазвичай і буває", - говорить провідний експерт ЦМАКП Михайло Мамонов.

При збереженні нинішньої жорсткої процентної політики (сценарій "статус-кво" із зростанням ставки до 37%) більш ніж 280 банкам у 2015 році і 230 в 2016 році знадобиться додатковий капітал понад 1,2 трлн і 1 трлн рублів відповідно. Тоді вони зможуть закрити дірки від зростання проблемних боргів і не порушити норматив достатності капіталу.

Частину коштів можуть внести власники банків, виходячи з середньорічної норми поповнення ними статутного капіталу, вийде 27% на рік, відзначає Мамонов: "Решту взяти нізвідки, окрім як за рахунок держави".

А без держпідтримки проблеми виявляться непосильними більш ніж для 200 банків у 2015-му і 160 у 2016-му, їм знадобиться понад 900 млрд і 500 млрд рублів відповідно, підрахували експерти ЦМАКП.

При заморожуванні ключової ставки підтримка знадобиться ще більшій кількості банків і в ще більших розмірах: понад 1 трлн і 0,8 трлн рублів приблизно для 250 і 230, оцінює ЦМАКП.

Оголошені заходи держпідтримки в основному стосуються найбільших банків, відзначає Мамонов, "хоча близько 25% коштів з необхідної суми, за нашими розрахунками, знадобиться 150 середнім і дрібним банкам за межами топ-100". Системно значущого ефекту в рамках сектора і країни вони не несуть, визнає він, але вважає, що ці банки теж потрібно підтримати, "якщо вони постраждали від загальних системних проблем, а не через власну політику".

Російський центр економічного аналізу "Інтерфакс-ЦЕА" також прогнозує, що вже цього року в РФ "лопнуть" 150-200 банків.

 "У 2015 році при очікуваному падінні ВВП на 3-5% через наростання кредитних ризиків 150-200 банків можуть позбутися ліцензій. Це наслідок не тільки кризи, а й стійкого тренду на зниження темпів зростання активів малих банків (за межами топ-100), що сформувався на початку 2000-х. І зараз ми прийшли в ситуацію скорочення активів, яка може запустити ефект доміно: у дрібних банків давно падала ефективність - їх існування стало безперспективним, а тут ще й криза", - говорить заступник гендиректора "Інтерфакс-ЦЕА" Олексій Буздалін.

банківська сфера Росії
Ведомости

Нагадаємо, вчора перший у цьому році російський банк уже почав "лопатися".

ВідеоВолодимир Путін сам винний в економічному спаді Росії - Обама

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: