Рахунки "Київенерго" заарештовані через штрафні санкції "Нафтогаз"

Саме 372 млн грн стали причиною арешту всіх рахунків компанії, враховуючи й ті, за якими здійснюються виплати зарплат і податків.

Рахунки ПАТ "Київенерго" заарештовані через штрафні санкції на НАК "Нафтогаз України".

Арешт наклала Державна виконавча служба, повідомили у прес-центрі "Київенерго".

"На сьогодні штрафи "Нафтогазу" за газові борги, які "Київенерго" погасила в повному обсязі, перевищують 1,5 млрд грн. При цьому законність нарахування 1,2 млрд грн зараз розглядається в судах, а 372 млн грн стали причиною арешту всіх рахунків компанії, враховуючи й ті, за якими здійснюються виплати зарплат і податків", - йдеться у повідомленні.

У компанії також розповіли, що на сьогодні в Україні арештовано рахунки 104-х теплокомуненерго (ТКЕ). Загальна сума нарахованих НАК "Нафтогаз України" штрафів перевищує 10 млрд грн, з яких 4,4 млрд грн знаходяться у виконавчому провадженні.

У компанії додали, що станом на 1 червня поточного року заборгованість столиці й держави перед "Київенерго" у 7 разів перевищує борг енергокомпанії перед НАК "Нафтогаз України" за спожитий природний газ.

"Зокрема, борг Києва за тепло перевищує 1,9 млрд грн, за електроенергію – 930 млн грн. Заборгованість держави з компенсації різниці в тарифах перевищує 760 млн грн, а борги ДП "Енергоринок" за поставлену електроенергію – 275 млн грн. При цьому вже кілька років у виконавчих службах різних рівнів знаходяться справи по стягненню на користь "Київенерго" 937 млн грн", - зазначили у прес-службі.

Нагадаємо, раніше виконавча служба вже блокувала господарську діяльність столичної енергокомпанії. У розпалі опалювального сезону, в лютому 2016 р., арешт було накладено на всі рахунки компанії, в тому числі зарплатні. Тоді компанії вдалося розблокувати рахунок і виплатити зарплати.

Нагадаємо, з 1 травня встановлена єдина ціна на газ і для приватних, і для юридичних осіб – 6879 грн за тисячу кубометрів. При цьому, роздрібна ціна на газ для українців становить 257 доларів (близько 6,5 тис. грн) за тисячу кубометрів. Менше у Європі платять за блакитне паливо лише білоруси – 146 доларів (майже 3,7 тис. грн). А ось найвища ціна в Швеції – 1372 долари (34,5 тис. грн). Проте варто врахувати, що й зарплати в країнах ЄС у декілька разів вищі за українські.

Також через зміну тарифів на газ із 1 липня майже вдвічі зросте ціна на теплопостачання.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: