Світовий банк пророкує Росії фінансову катастрофу – Die Welt

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Світовий банк пророкує Росії фінансову катастрофу – Die Welt

Світовий банк пророкує Росії фінансову катастрофу / EastNews

Якщо Росія і далі буде агресивно поводитися проти України, вона втратить 150 мільярдів доларів через відтік капіталу.

Воєнна агресія проти України і захоплення Криму сильно вдарить по економіці Росії і може спричинити фінансову катастрофу. Про це пише сьогодні німецька газета Die Welt з посиланням на доповідь Світового банку.

Головний економіст банку з питань Росії Бріджит Ханзль каже, що в разі розвитку сценарію низьких ризиків відтік капіталу з Росії за цей рік складе 85 мільярдів доларів.

Але якщо Кремль і далі буде агресивно поводитися, цей показник досягне 150 мільярдів. Крім того, реальний ВВП Росії скоротиться до 1,8%.

"Ми робимо висновки з того, що політичні ризики залишаються доволі на високому рівні. Якщо конфлікт між Росією і Україною посилиться, це означатиме, що збільшиться загальна невизначеність через можливе введення нових санкцій проти Росії і її реакції на них", - каже Ханзль.

Крім того, російський рубль продовжує знецінюватися. Це в свою чергу призведе до зростання інфляції до 5,5%. Всі росіяни відчують на собі такі економічні зміни, оскільки імпортні товари через слабшання їхньої національної валюти почнуть коштувати дорожче.

В цей же час, Центральний банк Росії на підтримку рубля у березні виділив 24 мільярди доларів.

Нагадаємо, що країни G7 в Гаазі погрожували Путіну розвалити економіку Росії у випадку нападу на Україну.

Наступна публікація