Третина українських банків працюють зі збитками – НБУ

Банківський сектор утричі скоротив збитки порівняно з торішніми показниками.

Збитки українських платоспроможних банків за сім місяців 2016-го становлять 9,3 млрд грн. Це в 3,3 разу менше, ніж було за аналогічний період минулого року, коли сума збитків сягнула 30,2 млрд грн.

"Зниження обсягу збитків відбулося виключно за рахунок зменшення відрахувань до резервів під активні операції, оскільки найбільші банки здійснили доформування резервів за результатами діагностики в 2015 році. Разом з тим, фінансовий результат роботи банків до відрахування в резерви та сплати податків у поточному році на 60% нижчий, ніж у минулому і становить 13,9 млрд грн проти 34,4 млрд грн у 2015 році", – уточнили в Нацбанку України.

Доходи банківської системи за січень-липень цього року склали 101,6 млрд грн, що на 13% менше, ніж торік за цей же період.

У прес-службі регулятора уточнили, що перші сім місяців 33 банки завершили зі збитками, а 68 – із прибутками. Хоча тенденція покращується – протягом липня прибуткових було 75 фінустанов, проте через збитки в попередні місяці частину з них відносять до збиткових.

Нагадаємо, в Україні ліквідовують 81 банк.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: