У Мінагрополітики дали прогноз, що буде з цінами на гречку

Середня вартість крупи цього року нижча за минулий. 

Достатній урожай гречки 2017 року дозволить задовольнити потреби українців та дозволить зберегти стабільну ціну на цей товар. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики.

У відомстві відзначають, що посівні площі під гречкою в поточному році зросли до 183 тис га проти 150 тис га 2016 року, а розширення посівних площ на 22% дозволить нівелювати можливе просідання урожайності через несприятливі погодні умови.

"Станом на 1 вересня гречка обмолочена на площі 50 тис га або 27% від прогнозу, намолочено 55 тис тонн при врожайності 11,0 ц/га. За попередніми прогнозами, урожай гречки в 2017 році складе 197,5 тис тонн при потребі внутрішнього ринку в 160 тис тонн. В 2016 році було зібрано 128 тис тонн цієї культури", - вказується у повідомленні.

2017 року середні ціни на гречану крупу коливались у діапазоні 23,92 - 29,76 грн/кг. Станом на 30 серпня середня ціна гречки в Україні склала 24,25 грн/кг. Минулого року в цей же час цей товар можна було придбати за 30,97 грн.

"Ринкові баланси не вказують на ризик зростання ціни, тому такі коливання можуть мати виключно спекулятивний характер. Однак сам факт того, що ринкова ситуація настільки піддається зовнішньому впливу ще раз підкреслює важливість планування та формування відповідної структури посівних площ", - заявив перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк. 

Нагадаємо, раніше експерти попереджали, що  у вересні до 40 гривень за кілограм може злетіти вартість гречки. Проте триватиме така ситуація недовго – з появою нового врожаю ціни мають знову дещо знизитися.

ВідеоОвочі, паливо та долар: експерти спрогнозували напрямок руху цін у новому сезоні

Залиште свій коментар