У Мінфіні розповіли, куди підуть півмільярда доларів від МВФ

Цього року Україна очікує 5,8 мільярда доларів від Міжнародного валютного фонду.

Міністерство фінансів планує направити півмільярда із очікуваних 5,8 мільярда доларів від Міжнародного валютного фонду на фінансування бюджету.

Такі плани міністерство представило під час круглого столу "Політика міністерства фінансів на ринку внутрішніх позик в 2016 році".

Вказана сума має надійти до бюджету в червні цього року.

Як заявив журналістам заступник міністра фінансів Артем Шевальов, це питання ще не обговорювалося з МВФ, але така можливість передбачена програмою.

Окрім того, директора департаменту боргової політики Мінфіну Галина Пахачук повідомила, якщо зазначені наміри не вдасться реалізувати, міністерство розраховує покрити фінансування за рахунок розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики.

Нагадаємо, Україна сподівалася отримати третій і четвертий транші кредиту від МВФ по 1,7 млрд доларів США кожен до кінця 2015 року. Проте Фонд переніс питання виділення на початок 2016-го через проведення місцевих виборів в Україні.

Причиною нинішнього відтермінування є скандальна заява міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса про корупцію у владі, лобіювання інтересів та "сіре кардинальство". Він, зокрема, звинуватив нардепа і бізнес-партнера Порошенка Ігоря Кононенка в тому, що він хотів "нав'язати" свою "людину" в заступники міністра економрозвитку. На це крісло ніби претендував Андрій Пасішник із "Нафтогазу". Абромавичус заявив про свою відставку. Справою нині займається Національне антикорупційне бюро України.

Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила про тимчасове "заморожування" програми кредитування через політично-корупційний скандал в Україні. Майже одразу ж відбулася телефонна розмова з президентом Порошенком, який запевнив у невідворотності проведення реформ, ухваленні парламентом реформаторських законопроектів, а також у боротьбі з корупцією. Сторони домовилися про створення дорожньої карти (графік) реформ.

Питання виділення грошей "зависло". Водночас це є поганим сигналом і для інших міжнародних кредиторів України. Вони завжди орієнтувалися на МВФ: якщо він дає гроші, то це означає, що Київ виконує свої зобов'язання і проводить реформи. Якщо ж МВФ відтерміновує виділення коштів, то не поспішають й інші фінансові донори.

Загалом, у 2016 році Україна розраховує залучити до 10 млрд доларів США міжнародних кредитів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: