У РФ прогнозують кризу до 2019 року - ЗМІ

На всі чотири роки заморожується і накопичувальна частина пенсії.

Мінекономрозвитку РФ визначилося з базовими передумовами для прогнозу соціально-економічного розвитку Росії на 2016 і 2017-2019 роки, пише газета "Ведомости".

За попередніми даними міністерства, в цей період продовжать діяти негативні для економіки фактори. Ціна нафти всі чотири роки залишиться дешевше 50 доларів за барель, передбачає відомство. У базовому варіанті її середня ціна в 2016 році — 35 доларів, у наступні три роки — 40, 45 і 45 доларів відповідно.

Величина індексації зарплат вчителів, лікарів, викладачів та інших категорій бюджетників, яким за указом президента прискорено підвищували зарплати, буде залежати від ситуації на ринку праці. Міністерство виходить з того, що їх номінальні зарплати знижуватися не будуть. Індексація зарплат інших бюджетників, включаючи держслужбовців, заморожується також до кінця 2019 року при щорічному скороченні їх чисельності на 5 відсотків.

Також на всі чотири роки заморожується і накопичувальна частина пенсії.

Видатки на охорону здоров'я, освіту, культуру будуть підтримуватися у зв'язку з ВВП на сформованому рівні, передбачає Мінекономрозвитку. Це означає, що в реальному вираженні вони будуть знижуватися.

Нагадаємо, що міністр праці та соціального захисту РФ Максим Топілін заявив, що під ризиком звільнення перебуває близько 500 тисяч чоловік, з них 301 тисяча зараз знаходиться в режимі неповної зайнятості.

Нагадаємо, що по 2015 рік ВВП Росії впав на 3,7% інфляція досягла 12,9%, промислове виробництво впало на 3,4%, відтік інвестицій в основний капітал становить 8,4%, реальні грошові доходи росіян впали на 4%, а реальні зарплати зменшилися на 9,5%.

Середня вартість нафти марки Urals, від прибутків з продажу якої залежить економіка РФ і стабільність рубля, за рік впала майже вдвічі. У 2014-му показник становив 97,6 долара США за барель, а вже в 2015-му – 51,2. Протягом минулого року долар в Росії подорожчав на третину. Сьогодні він коштує близько 80 рублів.

Головними викликами 2015 року чиновники назвали санкції (геополітичну напруженість), заходи через агресію Кремля проти України, відтік капіталу і дешеву нафту. Якщо така ситуація збережеться і далі, то падіння ВВП в 2016 році може скласти 1%, буде падати рівень життя росіян і не варто очікувати зростання інвестицій.

Нині уряд РФ розробляє антикризовий план, на обов'язкові заходи для якого потрібно знайти додатково 600 млрд рублів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: