Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Укрнафта" заявила про "рішучий бій" за енергонезалежність від Росії

"Укрнафта" заявила про "рішучий бій" за енергонезалежність від Росії

"Укртатнафта" виступила з ініціативою скасувати пільги на скраплений газ

ПАТ "Укртатнафта", ПАТ "Укрнафта" та АТ "Укргазвидобування" — подали спільну скаргу щодо впровадження компенсаційних заходів стосовно субсидованого російського імпорту дизельного палива і скрапленого газу. Також ПАТ "Укртатнафта" виступила з ініціативою скасувати пільги на скраплений газ, який переважно імпортується з РФ.

Про це йдеться в повідомленні на сайті компанії.

В компанії кажуть, що захисники російського імпорту підняли інформаційний ґвалт і наголошують, що:

  • Національні товаровиробники наполягають на захисті тільки від російського товару. Це не стосується імпорту з Білорусі, Литви, Польщі, танкерних поставок, які здійснюють всі учасники ринку.
  • Ринок конкурентний і ціни будуть стабільні (див. прес-реліз від 12.06.2020 року). Якщо постачальники російського пального піднімуть ціни на суму мита, вони будуть неконкурентними по відношенню до інших. Мито вводиться не для підняття цін, а для направлення в український бюджет тих пільг, надприбутків і субсидій, які отримують російські виробники від РФ для завоювання ринку України неконкурентним шляхом.
  • Факт нелегітимного субсидування виробників в РФ був доказаний. Департамент захисту національного товаровиробника Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у своєму звіті дійшов цього висновку.

"Тому Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі, згідно із законом Україи "Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту", зобов’язана розпочати розслідування і вивчити факти. Але цинізм захисників російських нафтопродуктів на ринку України дійшов до того, що в тому ж звіті Департаменту захисту національного товаровиробника було зазначено, що ПАТ "Укртатнафта" не відповідає критеріям національного товаровиробника, тому скаржитись на засилля російського імпорту не має права",- йдеться в повідомленні.

В "Укрнафті" додають, що "експертами-захисниками росіян" виступають брати Куюни.

"За наявною інформацією, основним спонсором що офіційно щомісячно фінансує  Консалтингову групу А95 Куюнів, є загальновідома мережа АЗС, яка раніше належала російській ТНК, і котру зараз пов’язують з кумом російського президента. Саме ця мережа наразі реалізує в Україні виключно російське дизельне паливо", - зазначили там.

В компанії зазначили, що готові підписувати контракти на постачання дизельного палива з металургами, аграріями, мережами АЗС на існуючих зараз умовах, незалежно від того чи буде мито на російські нафтопродукти, чи ні.

Відео Дешева ціна чи метод впливу: більше половини скрапленого газу до України потрапляє з Росії

Понад половина скрапленого газу та дизельного пального в Україну потрапляють із Росії. Часто ціни на таке пальне, кажуть експерти, нижче, аніж у конкурентів. Як наслідок - агресор збільшує свій вплив, не дозволяє розвиватися українським виробникам, а в разі потреби - може взагалі перекрити поставки в Україну. Тому у Верховній раді уже заговорили про впровадження мит для російського пального.  

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Нафтопереробники скаржаться – конкурувати із скрапленим газом сьогодні стає важче. Передусім через акцизи. Скраплений газ, мовляв, має у кілька разів нижчі ставки, аніж той же бензин чи дизель. Тому і просили Кабмін підняти акцизи на газ. І паралельно – знизити його для бензину.

У Кабміні порахували, що це начебто могло б спричинити здорожчання пального і відмовили. А будь-які відрахування у бюджет пообіцяли не чіпати. Втім, нафтопереробники – не єдині, хто має претензії до скрапленого газу. Мова не лише про ставки акцизу, а й його походження. Більшість скрапленого газу в Україні – імпортована. Тобто, заробляють на ньому інші країни. І безумовний лідер тут – Росія.

"Український ринок для РФ, яка не є нашим партнером, а є агресором – він є надприбутковим. Тобто заробіток складає десь 130 доларів на тонні, тоді як у Європі – 15$", – вважає президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук.

Росія нині поставляє на наш ринок більше половини скрапленого газу та дизельного палива. А це вже суперечить рішенню РНБО та енергетичній стратегії. Вони передбачають, що із однієї країни може йти не більше третини від загальноукраїнського обсягу споживання того ж газу чи дизеля.

"Якщо ми бачимо, що частка збільшується – ми маємо говорити із учасниками ринку", – каже нардеп Андрій Мотовиловець.

Він – один із тих нардепів, що виступають за запровадження додаткових мит для скрапленого газу та дизеля із Російської Федерації. Каже, імпортери газу хоч і сплачують податки та мито, втім, не дають додаткових прибутків місцевим бюджетам. Наприклад, якби переробка здійснювалася в Україні, інвестори б владали у нові заводи, гроші держава заробляла б іще більше. І не залежала від інших.

Сторонником підвищення мит є "Нафтогаз", "Укргазвидобування" та "Укрнафта". Там пропонують запровадити трохи більше 8 відсотків мита цьогоріч і до 2024 року довести його до 25%. Пояснюють, Росія субсидує своїх виробників, а це дозволяє їм захоплювати ринки, отримувати надприбутки та в разі потреби – тиснути на споживачів.

"Якщо російські компанії отримують надприбутки, то чому ми не можемо їх взяти у вигляді додаткових мит. І таким чином подбати про нашу енергетичну безпеку", – вважає керівник ТОВ "Нафтогаз Ойл Трейдинг" Сергій Федоренко. 

Частина асоціацій навпаки виступили проти мит. Це аграрії, перевізники та імпортери пального. Певні, нововведення може значно вплинути на ціни як газу так і дизеля. Водночас експерти кажуть, така ситуація можлива.

Втім цього може і не статися через падіння попиту у кризу. Все це, мовляв, потрібно детально прорахувати. Зробити це б, зокрема, мали б і у Мінекономіки. Але там коментарів із приводу мит уникають. Ось уже другий тиждень вони не відповідають на запит журналістів.  Частина депутатів навіть поскаржилася до Нацполіції на членів Міжвідомчої комісії із питань міжнародної торгівлі, яка б і мала розглянути це питання. Втім навіть після цього – вона не провела засідання. Водночас у Верховній раді пообіцяли – питання мит вже найближчим часом розглянуть на засіданні комітету із податків та зборів.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Дешева ціна чи метод впливу: більше половини скрапленого газу до України потрапляє з Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції