Україна і Канада обговорять імплементацію угоди про вільну торгівлю

Дата публікації
Перегляди
1293
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна і Канада обговорять імплементацію угоди про вільну торгівлю

Фото: Reuters

Сторонам ще належить викласти свої переговорні позиції.

19 жовтня відбудеться перше засідання спільної комісії з імплементації угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Українську делегацію в Оттаві очолює перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів.

Про це пише Укрінформ.

Метою роботи комісії є аналіз успішності угоди про вільну торгівлю між Канадою та Україною протягом року з часу набуття нею чинності та напрацювання пропозицій для подальшого розвитку економічної співпраці між країнами.

Необхідність створення комісії була визначена у тексті Угоди про вільну торгівлю, підписаному Степаном Кубівим й тогочасним міністром міжнародної торгівлі Канади Христею Фріланд у липні 2016 року. Згідно із документом, представники двох держав мали зустрітися для оцінки ефективності угоди через рік після набуття нею чинності.

Сторонам ще належить викласти свої переговорні позиції, утім Україна вже  запропонувала розширити дію угоди на сферу інвестицій та послуг, не покритих чинним договором.  

Путін скасував вільну торгівлю з Україною

Путін скасував вільну торгівлю з Україною

Нагадаємо, що раніше президент Петро Порошенко підписав Закон України "Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою".

Цей документ був схвалений Верховною Радою 14 березня, а сама угода була підписана ще 11 липня 2016 року під час візиту до України прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.

Коли угода набуде чинною, Канада відкриє для українських експортерів 98% свого ринку товарів, що є предметом двосторонньої торгівлі.

Нагадаємо, Україна і Канада підписали угоду про зону вільної торгівлі, переговори щодо якої тривали шість років. У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі очікують, що зона вільної торгівлі буде передбачати зняття торговельних обмежень та повне скасування торговельних мит на основні групи товарів протягом пільгового періоду 3-7 років.

Зокрема, відразу після вступу в силу скасовуються торгові мита на рибу, зернові, вина, соки, хлібобулочні вироби, а також на одяг, металопродукцію, комплектуючі та електротехніку. Протягом 3-7 років скасовуються мита на ряд агропродукції, а також будівельні матеріали, продукцію машинобудування, включаючи комплектуючі до літаків, автомобілі і трактори. Документ дає можливість українським і канадським компаніям брати участь у державних закупівлях обох країн. 

Наступна публікація