Україна постачатиме в Євросоюз рибу, мед та продукти птахівництва

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна постачатиме в Євросоюз рибу, мед та продукти птахівництва

Євросоюз впустив на свій ринок продукцію 17-ти українських підприємств

ЄC впустив на свій ринок продукцію тваринного походження 17-ти українських підприємств.

Лише півтора десятка вітчизняних підприємствам отримали дозвіл експортувати продукцію тваринного походження до Євросоюзу.

Про це повідомив заступник голови Держветфітослужби Віталій Башинський в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

"Сім підприємств постачають рибу, п'ять – мед і стільки ж підприємств продукти птахівництва" - сказав він.

На часі, зауважив чиновник, жодне українське підприємство, яке виробляє готові харчові продукти, поки що не постачає свою продукцію на ринок ЄС.

"Треба зважати на те, що на відміну від рослинницької, тваринницька продукція, особливо необроблена, і живі тварини стоять на найвищому щаблі ризику. Тому до цього товару найсуворіші вимоги. У даному сегменті Україна поки що в глибоких аутсайдерах", – пояснив Башинський.

За його словами, українські підприємства "замахуються" і на експорт яловичини, який буде здійснюватися паралельно з поставками в Європу молока і молочних продуктів. Таких молокопереробних підприємств вже п'ять, зазначив заступник голови Держветфітослужби. З них три витримали "європейський іспит", тобто, отримали позитивні висновки перевіряючих.

"Сподіваюся, що Україна з'явиться у списку "А" країн, яким дозволено експорт молока і молочних продуктів в Євросоюз. Це означає, що наша держава пройшла верифікацію системи контролю", - резюмує фахівець, нагадуючи, що європейське законодавство вимагає впровадження європейської моделі системи забезпечення якості харчових продуктів, що базується на процедурах HACCP (Аналіз ризиків і критичних контрольних точок).

Наступна публікація