Україна має намір випустити євробонди на $ 2 млрд - Данилюк

Україна має намір випустити євробонди на $ 2 млрд - Данилюк

Фото: Reuters

Голова Мінфіну сподівається отримати транш від МВФ на початку 2018 року.

Україна має намір у 2018 році вийти на боргові ринки з євробондами на суму $ 2 мільярди.

Про це заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв'ю Reuters у Брюсселі, де відбувався саміт Східного партнерства.

Також міністр повідомив, що прогрес у переговорах з МВФ залежить від створення Антикорупційного суду і досягнення домовленостей про тарифи на газ. Разом із тим, він усе ж сподівається отримати черговий транш від Фонду на початку наступного року.

“Наразі у нас дійсно є деякі проблеми. Вони будуть вирішені. Що стосується грошей, я думаю, це буде на початку наступного року", - сказав Данилюк.

За даними Національного банку, розмір наступного траншу може становити близько $ 2 мільярдів. Домовленості з Фондом передбачають, що наступного року Україна може позичити на ринку 2 мільярди доларів. Але Київ усе ж не поспішатиме на ринок.

Голова Мінфіну зазначив, що запозичення підуть на виплату боргів, а гроші МВФ направлять на поповнення валютних резервів України.

Нагадаємо, 18 вересня під час робочого візиту до Нью-Йорка міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що Україна розмістила 3 млрд доларів євробондів на 15 років під 7,375%. Це рекордно довгий для українських паперів термін. Це означає, що інвестори довіряють Україні та готові інвестувати, запевняють у Мінфіні.

На піку збору заявок близько 350 інвесторів подали заявки на придбання нових українських цінних паперів. Загальний обсяг заявок становив 9,5 млрд доларів. Це розміщення також створює передумови для подальшого покращення українських кредитних рейтингів завдяки відповідальному підходу до управління держборгом. Також це означає, що український бізнес зможе простіше та дешевше залучати зовнішнє фінансування для свого розвитку.

Данилюк розповів, чому Україна була змушена звернутись до МВФ

Данилюк розповів, чому Україна була змушена звернутись до МВФ

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація