Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ЗСУ ведуть підготовку до введення миротворчої місії на Донбас – Муженко

Про конкретні заходи можна буде говорити, коли буде конкретне рішення про її розгортання.

Збройні сили України ведуть підготовчу роботу до введення міжнародної миротворчої місії на Донбас.

Про це в інтерв’ю виданню "Тиждень" розповів начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко.

ВідеоСпостереження чи допомога: чого очікувати Україні від появи миротворців ООН на Донбасі

За його словами, майбутній закон про деокупацію передбачає переформатування АТО, в рамках якого українська армія переформатує свої сили і засоби у цьому регіоні, з урахуванням введення миротворців.

"Коли вже буде конкретне рішення про розгортання місії, її склад і мандат, ми зможемо казати про наші конкретні заходи та їхні терміни. Але підготовча робота вже ведеться, якщо політичне керівництво визначило це пріоритетом, то ми маємо бути до цього готовими", - сказав Муженко.

Керманич української армії зазначив, що нещодавно обговорював ці питання з одним із заступників генерального секретаря ООН, коли був у Сполучених Штатах із візитом. "Щоб розуміти деталі й те, до чого мають бути готові ЗСУ", - сказав Муженко.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко звернувся до ООН з ініціативою розгорнути миротворчу місію на Донбасі. Українська сторона наполягає, що миротворці повинні бути присутніми на всій окупованій території Донбасу, включаючи українсько-російський державний кордон.

Путін погодився з розміщенням миротворців на всій території Донбасу. Під час розмови з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель він детально зупинився на російській ініціативі про заснування місії ООН зі сприяння охороні спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції