Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна зекономить понад 2 млрд доларів на імпорті газу завдяки угоді з Росією

2,9 млрд доларів вже сплачені "Газпромом" .

Завдяки укладанню контракту про транзит російського газу до Європи через українську газотранспортну систему Україна за 5 років зекономить близько 2,3 млрд доларів на імпорті газу.

Про це повідомив Оператор газотранспортної системи України.

Зазначається, що договір забезпечить гарантоване надходження 7,2 млрд доларів плати за транзит за 5 років.

"2,9 млрд доларів вже сплачені "Газпромом" кошти згідно з рішенням Стокгольмського арбітражного суду. До 2,3 млрд доларів — уникнення потенційних витрат на подорожчання імпортного газу", йдеться у повідомленні ОГТСУ.

Нагадаємо, 30 грудня у результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт про транзит газу. Угоду укладено на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років на аналогічних умовах. За підрахунками виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, доходи від транзиту газу, які Україна отримає протягом наступних 5 років, складуть 7,2 мільярда доларів.

У рамках пакетної угоди Росія погодилась виплатити Україні майже 3 мільярди доларів грошима за рішенням Стокгольмського арбітражу. Водночас, українська сторона відмовилась від інших судових позовів та претензій до "Газпрому". Однак, це не стосується позову щодо втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму та на шельфі Чорного моря.

Відео Газової війни не буде: Україна та Росія підписали контракт на транзит газу

Сам документ сторони називають компромісом, який буде вигідним для обох. Україна відмовилася від судових позовів до "Газпрому", але отримає понад 7 мільярдів доларів за транзит. Але керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв розраховує, що прибутки будуть більшими.

Газової війни не буде: Україна та Росія підписали контракт на транзит газу

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції