Українці проїдають більше половини доходів – Держстат

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Показник видатків на їжу становить 50,3%.

В середньому за місяць одне українське домогосподарство витрачає на продукти більше трьох тисяч гривень. Такими є підрахунки Державної служби статистики України.

Оскільки на харчі витрачається більше половини доходів громадян, то на непродовольчі потреби припадає значно менше – 28,8%. Майже 13% зарплат іде на оплату послуг – останній показник вищий у містах. У селах натомість відчутніша стаття видатків на особисте підсобне господарство.

Відео НБУ зобов'язав банки перевіряти усіх клієнтів на легальність доходів

За наявними даними, жителі міст витрачають на їжу більше, ніж селяни. У середньому, це 3257,19 грн на харчі та безалкогольні напої, 93,03 грн на алкоголь і 162,13 грн на цигарки. Місячні видатки на одяг і взуття оцінені Держстатом у 418,92 грн (5,9%), на комуналку в 1213,24 грн (16,9%) і на транспорт в середньому 248,97 грн (3,5%).

Як повідомлялося, зростання боргів із зарплат українцям у липні поточного року склало 0,4%. Лідерами зростання заборгованості стали Закарпаття (+32,8%), Прикарпаття (+19,1%) та Херсонщина (+14,2%). У Хмельницькій, Дніпропетровській, Вінницькій, Сумській областях і місті Києві показник коливався в межах від 5,6% до 12,3%. Меншим він був у Черкаській, Одеській, Тернопільській, Харківській, Житомирській, Луганській, Київській та Миколаївській областях.

Фотогалерея Нове обличчя грошей: як за останні роки змінювалася гривня. Інфографіка (12 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції