Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українцям відкрили гарячу лінію для скарг на неправомірно оформлені субсидії

В уряді розраховують, що це дасть змогу краще контролювати розподіл соціальної допомоги.

В Україні запрацювала "гаряча лінія", на яку можуть скаржитися ті, хто сумнівається в справедливому призначенні державної допомоги. Таку послугу чиновники запозичили в Європі, щоб ефективно боротися з шахраями, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На вигляд Глібу не більше чотирьох років, а насправді дев’ять – у нього важка форма ДЦП, епілепсія та мікроцефалія. Дитина майже ніколи не виходить з дому, зараз лежить у лікарні з гострим бронхітом. Мама Оксана Смолянінова звинувачує себе: "Це або переохолов, або з опаленням я заощадила, погоджуся". Прогріти трохи більше 70 квадратів їхнього будинка восени коштує майже півтори тисячі гривень – про це жінка дізналася цьогоріч, коли у субсидії вперше за три роки їй відмовили. "Вимагали, що я маю надати довідку про доходи батька, котрий є громадянином іншої країни", - каже вона. Із батьком Гліба Оксана офіційно не одружена. Нині він живе в Росії і часом допомагає ліками. За дев’ять років сина бачив тричі, Оксана переживає, щоб четвертий раз не став останнім. "Або він має приїхати і відмовитися від дитини, щоби ми могли бути в теплому приміщенні, або в нас відберуть останнє", - каже жінка.

Відео В Україні запрацювала "гаряча лінія" з питань порушень при наданні субсидій

Вважаєш сусідські пільги невиправданими - дзвони. В Україні запрацювала "гаряча лінія", на яку можуть скаржитися ті, хто сумнівається в справедливому призначенні державної допомоги. Таку послугу чиновники, кажуть, запозичили в Європі, щоб ефективно боротися з шахраями. І анонсують цілу низку змін, які чекають українців у новому опалювальному сезоні.

В Україні запрацювала "гаряча лінія" з питань порушень при наданні субсидій

У Мінсоцполітики пояснюють, що такі ситуації – це зворотний бік боротьби із шахраями. "Майже мільйон домогосподарств – це працездатні особи, які чомусь не працюють і декларують відсутність доходів. І мери достатньо великих міст отримували субсидію, і, як виявилося, мешканці достатньо елітних будинків або квартир в таких будинках отримували житлову субсидію", - дивується генеральний директор директорату сім'ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Будинок Олександри – офіційно аварійний, тому від газу відрізали, лишилося тільки світло. Ним мати-одиначка із п’ятьма дітьми і готує, і миється, і гріється. Каже, отримує пільгу для багатодітних, проте цього їм недостатньо. "Потрібна мені субсидія, якби було хоч наполовину менше, я можу хоч щось придбати для дітей, бо в зимовий період це дуже багато", - скаржиться Олександра Чопик. Але в приміщенні їй належить лиш шоста частина, бо зареєстровані там ледь не всі родичі. "Брат не оплачує за комунальні послуги, оплачую тільки я. Він вважає, що в мене п’ять дітей, мені треба – оплачуй", - каже Олександра.

Фотогалерея В українських школах стартувала соціальна ініціатива "IT-школяр" (3 фото)

Сукупний дохід родини близько 10 тисяч гривень на місяць. Щонайменше стільки ж коштує встановити окремий лічильник на їхню з дітьми кімнату. Осилити це родина не може, тому розраховує на адресну допомогу. Різного роду пільги та субсидії нині отримує дві третини українців, держава вирішила, що це забагато, і взялася контролювати. Причому руками сусідів – для них відкрила гарячу лінію. "Можна поскаржитися, надати інформацію про те, що є неправомірне отримання соціальної підтримки", - пояснив Музиченко.

На таку систему контролю чиновники дуже розраховують, бо коли відсіють шахраїв,  допомога має стати ефективнішою. Зміни пророкують уже з початком опалювального сезону. Деякі з них мали би вирішити проблему Оксани. "Ті зміни, які ми підготували, передбачено неврахування доходів одного з батьків, які або не були одружені, або розлучені, які не проживають і не зареєстровані разом з дитиною і матір’ю, і, відповідно, не надають допомогу на утримання дитини", - пояснили в Мінсоцполітики.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Залиште свій коментар

Вибір редакції