Уряд почав готувати таємний "план Маршалла" для відбудови України впродовж двох років

Усі таємниці Яценюк пообіцяв розказати на початку вересня.

Протягом найближчих двох місяців урядовці готуватимуть так званий план Маршалла для інтенсивної відбудови України упродовж наступних двох років.

Оприлюднити цей таємний документ прем'єр-міністр Арсеній Яценюк пообіцяв на початку вересня у Верховній Раді.

"Уряд України вийшов з пропозицією підготовки і реалізації плану відбудови для України, розрахованого на два роки. В Європі були приклади таких планів відбудови – так званий план Маршалла. Це буде план Маршалла для України", - наголосив прем'єр.

Яценюк зазначив, що 8 липня урядова делегація на чолі з віце-прем'єр-міністром - міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимиром Гройсманом взяла участь у підготовчому засіданні Конференції донорів та інвесторів у бельгійському Брюсселі.

"У Брюсселі всі країни-члени ЄС, представники міжнародних фінансових організацій, США, Японія, Канада провели підготовче засідання для того, щоб восени провести велику донорську конференцію для України", - цитує прем'єра прес-служба Кабміну.

У найближчі два роки, вважає Яценюк, основними елементами економічного розвитку країни мають бути продовольство і енергетика.

"Це основні елементи цього плану, дві базові цілі. Забезпечення внутрішнього ринку продовольством, його експорт та розвиток аграрного сектору. Енергетичний блок – це зменшення енергоспоживання, збільшення видобутку і побудова нових електричних мереж і генерацій. Це два основні елементи економічного розвитку країни в найближчі два роки", - сказав прем'єр.

Глава уряду також повідомив, що західні партнери готові розглядати питання страхування українського експорту та інвестицій в Україну.

"Це буде реальним кроком до того, що інвестори не будуть боятися вкладати гроші в Україну, тому що їхні ризики будуть застраховані. Це буде реальним кроком, щоби на відкритий ринок Європейського союзу все-таки пішли українські товари", - підкреслив він.

У той же час Яценюк зазначив, що "категорично не задоволений тим, як використовуються можливості щодо експорту українських товарів до країн-членів Європейського союзу".

Він звернувся до Міністерства економіки: "Для нас кожен зароблений долар і євро – це вагома підтримка української економіки, це створене робоче місце і завоювання нових ринків".

Яценюк також повідомив, що урядова делегація підняла в Брюсселі питання плану відбудови, пов'язаної з антитерористичною операцією на Сході України.

"Ми отримали схвальне сприйняття декількох додаткових пунктів, які безпосередньо стосуються Сходу України", - зазначив прем'єр, додавши, що ці пункти стосуються коштів і технічної допомоги на облаштування кордону з Російською Федерацією та відновлення інфраструктури Донеччини і Луганщини.

Нагадаємо, в уряді підрахували, що на відбудову Донбасу після тримісячного "хазяйнування" там терористів потрібно щонайменше 8,1 млрд грн.

ВідеоУряд готує план Маршалла для інтенсивної відбудови України та наймасштабнішу приватизацію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: