Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Уряд ухвалив рішення про монетизацію субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг

Новація почне діяти від початку наступного року.

Кабмін ухвалив інноваційне рішення, відповідно до якого вводить монетизацію субсидій на рівні учасників ринку теплопостачання. Їм спрямовуватимуть "живі" кошти за субсидії. Відповідно скасують нинішній механізм клірингових (безгрошових) розрахунків.

"Ми виводимо з заручників НАК "Нафтогаз" підприємства-постачальників послуг. Адже раніше вони залежали від наявності боргів, що своєю чергою впливало на отримання номінацій на постачання газу та підписання протоколів. Нарешті ця непрозора система, яка вводила касові розриви безпосередньо за можливостями розрахунків за енергоносії, буде зруйнована", - сказав віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Між підприємствами будуть прямі розрахунки.

"Це дійсно прямі розрахунки, це відповідальність підприємств ТКЕ щодо звітування. Цей перший крок до переходу на грошові розрахунки для теплопостачальних підприємств дасть можливість у майбутньому впровадити монетизацію субсидій для українських родин. Це також основа для реформування ринків газу, тепла і системи соціальної допомоги населенню", - зазначив Зубко.

За словами віце-прем’єр-міністра, це рішення необхідне Україні для інтеграції у європейське енергетичне співтовариство. Команда Мінрегіону разом із колегами зі Світового Банку, МФК, МВФ, ЄС, ЄБРР та Мінфіну понад півроку працювали над вдосконалення монетизації системи субсидій.

"Для підприємств-надавачів послуг монетизація вводиться в дію від 1 січня 2018 року. Таким чином, у нас є час, аби підготуватися до запуску цього механізму. Ми розраховуємо, що це дасть додаткову можливість фінансово підсилити тепло-, водопостачальні та комунальні підприємства і зробити крок до введення грошових розрахунків з державою, а не протоколи, які ходять по колу між 5 суб’єктами ринку", - сказав Зубко.

Нагадаємо, нині триває процес виплати монетизованих субсидій ощадливим отримувачам субсидій, які мають удома індивідуальне опалення.

Залиште свій коментар

Вибір редакції