В Україні дорожчають гроші

В Україні дорожчають гроші

В Україні дорожчають гроші

Банкіри запевняють, що ставки за депозитами досягли дна і надалі тільки підвищуватимуться.

Ставки за депозитами опустилися нижче "психологічного" рівня і в теперішніх умовах вони будуть лише підвищуватися, запевняють банкіри.

За словами голови правління "Укрсоцбанку" Бориса Тимонькіна, психологічно прийнятними для населення є ставки за гривневими вкладами в 15%, а за доларовими – 9%.

"Це психологічний рівень, якого потрібно дотримуватися. Як тільки починаєш йти нижче — 14-12% по гривні, до 5% - по долару, людям вже стає некомфортно", - зауважив голова правління "Укрсоцбанку".

Тимонькін очікує, що великі банки підвищуватимуть депозитні ставки. На його думку, в умовах нестачі гривневого ресурсу, "це буде адекватний захід".

Аналітики зазначають, що підвищення процентних ставок, власне, вже почалося.

Так, якщо 1 вересня український індекс ставок по депозитах фізосіб за гривневими вкладами на три місяці становив 9,98%, на шість місяців — 11,94%, на дев'ять місяців — 12,95%, на 12 місяців — 13,28%, то 26 жовтня — 11,85%, 13,27%, 13,76% і 14,24% відповідно.

Як повідомлялось, за підсумками серпня 2011 року був зафіксований найменший за останні півроку приплив нових депозитів фізосіб у банківську систему України.

Читайте також:

Банки знайшли привід не повертати клієнтам депозити

Українці почали забирати з банків свої вклади

Українці перестали нести гроші в банки

За неповернуті депозити нікого саджати не будуть

Повʼязані теми:

Наступна публікація