В Україні на чверть здорожчає молоко – експерт

Літр молока в супермаркетах коштуватиме до 15 гривень.

Упродовж вересня літровий пакет молока в українських супермаркетах може здорожчати на чверть – із нинішніх 11,5-12 грн до 15 грн.

Це прогнозує голова Спілки молочних виробників України Вадим Чагаровський, пише Gazeta.ua.

"На підвищення ціни вплинуть два фактори: вартість сировини, яка через збільшення видатків у процесі виробництва зросте на 10-15%, та девальвація гривні. Другий фактор визначає вартість упаковки, перевезень, деяких харчових добавок, у яких є імпортна складова", – пояснив Чагаровський.

Ціни на молочну продукцію вже почали зростати в серпні. Скажімо, молоко здорожчало на 1 грн, масло – на 8 грн, сметана – на 1,5 грн.

Ще одну з причин підвищення вартості голова Спілки молочних виробників України вбачає в тому, що вітчизняні виробники почали більше експортувати молочної продукції за кордон. А там ціни вищі, тому й для українських виробників вони зросли.

"Експорт вершкового масла за кордон за останній місяць збільшився на 44%. Експорт збільшуватиметься. Якщо торік експортовано 207 тисяч тонн молочної продукції, то цього року загальна кількість експорту зросте десь на 20%. За рік 220-240 тисяч тонн мають експортувати. Усі зараз дивляться на експорт", – наголосив Чагаровський.

Нагадаємо, у травні ціна на молоко та молочні продукти традиційно з початком літнього сезону знизилася на 1-3 грн. У попередні роки ціни, зазвичай, зростали на початку жовтня через скорочення сировини.

ВідеоОлексій Душка розповів, як правильно обирати молоко в магазинах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: