В Україні на чверть здорожчає молоко – експерт

Літр молока в супермаркетах коштуватиме до 15 гривень.

Упродовж вересня літровий пакет молока в українських супермаркетах може здорожчати на чверть – із нинішніх 11,5-12 грн до 15 грн.

Це прогнозує голова Спілки молочних виробників України Вадим Чагаровський, пише Gazeta.ua.

"На підвищення ціни вплинуть два фактори: вартість сировини, яка через збільшення видатків у процесі виробництва зросте на 10-15%, та девальвація гривні. Другий фактор визначає вартість упаковки, перевезень, деяких харчових добавок, у яких є імпортна складова", – пояснив Чагаровський.

Ціни на молочну продукцію вже почали зростати в серпні. Скажімо, молоко здорожчало на 1 грн, масло – на 8 грн, сметана – на 1,5 грн.

Ще одну з причин підвищення вартості голова Спілки молочних виробників України вбачає в тому, що вітчизняні виробники почали більше експортувати молочної продукції за кордон. А там ціни вищі, тому й для українських виробників вони зросли.

"Експорт вершкового масла за кордон за останній місяць збільшився на 44%. Експорт збільшуватиметься. Якщо торік експортовано 207 тисяч тонн молочної продукції, то цього року загальна кількість експорту зросте десь на 20%. За рік 220-240 тисяч тонн мають експортувати. Усі зараз дивляться на експорт", – наголосив Чагаровський.

Нагадаємо, у травні ціна на молоко та молочні продукти традиційно з початком літнього сезону знизилася на 1-3 грн. У попередні роки ціни, зазвичай, зростали на початку жовтня через скорочення сировини.

Олексій Душка розповів, як правильно обирати молоко в магазинах

На українських прилавках вибір молока – надзвичайно великий. Виробники заманюють не тільки своєю якістю та прозорістю, ще й  упаковкою. Термін зберігання подовжують процесом пастеризації  –  молоко гріють за температури 70 градусів протягом декількох секунд. Так знищуються мікроорганізми, що сприяють скисанню молока.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: