Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні офіційно стартувала монетизація субсидій. Що це означає

Перший етап означає монетизацію субсидій на рівні компаній-надавачів послуг.

Відсьогодні, 1 січня, в Україні офіційно стартувала монетизація субсидій. Щоправда, поки що лише на рівні підприємств-надавачів послуг – вони отримуватимуть реальні кошти від держави.

Відповідне рішення Кабмін ухвалив ще два місяці тому, 8 листопада.

"Монетизація субсидій передбачає низку нововведень у розрахунках за субсидіями: розрахунок прямо з казначейства без будь-яких протоколів; чіткі терміни проведення розрахунків за субсидіями (до 24 числа); самостійний вибір виконавцями послуг постачальника енергоносіїв і розрахунок "живими" коштами від субсидій; прозоре нарахування субсидій за фактичні обсяги споживання послуг", - пояснили в Міністерстві фінансів.

Наступний етап - підготовка системи до здійснення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидіантів та їхня верифікація тощо). А вже потім – власне монетизація субсидій на рівні домогосподарств. Дата запуску такої системи для громадян ще не відома.

Нагадаємо, восени 2017-го ощадливим українцям, котрі опалюють житло газом та з допомогою електроенергії, провели часткову монетизацію субсидій.

Залиште свій коментар

Вибір редакції