В Україні оголосили режим надзвичайної ситуації в енергетиці

Кабмін буде вживати тимчасові надзвичайні заходи.

Кабінет міністрів України після піврічної перерви ввів режим надзвичайної ситуації в енергетиці. Відповідне рішення було ухвалено 9 грудня 2015 року, йдеться у розпорядженні, оприлюдненому сьогодні, 14 грудня.

"З метою подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії у зв'язку з виникненням аварійних ситуацій в об'єднаній енергетичній системі України, викликаних пошкодженням електроенергетичних установок, їх елементів, споруд, і забезпечення надійної, безперебійної (стабільної) роботи об'єднаної енергетичної системи України погодитися з пропозицією Міністерства енергетики та вугільної промисловості про необхідність прийняття на ринку електричної енергії таких тимчасових надзвичайних заходів", - йдеться в документі.

Як наголошується в розпорядженні, перше, що входить в такі заходи, - проведення коригування тарифів на виробництво електричної енергії, зокрема виробникам, які працюють за ціновими заявками, і величин "зеленого тарифу".

Друге - встановлення додаткових платежів (надбавки, знижки) виробникам електричної енергії. Далі - коригування тарифів на передачу електричної енергії, коригування інвестиційних програм ліцензіатів.

"Укренерго" було доручено встановлювати тимчасові обмеження на експорт електроенергії з України до ЄС, а також стежити за виконанням лімітів споживання електроенергії в Україні.

Також Кабмін доручив "Укренерго" установити тимчасові обмеження на генерацію електричної енергії для виробників з альтернативних джерел енергії.

Уперше режим надзвичайної ситуації в енергетиці був введений у серпні 2014 року.

Нагадаємо, у листопаді прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що в Україні закінчується вугілля. Наявних запасів не вистачить для стабільного проходження зимового сезону. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: