Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні почали округлювати суми в чеку. Інфографіка

Монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок і надалі використовуватимуться як засіб платежу.

В Україні почали округлювати суми в чеку. Магазини та сфера послуг, у разі відсутності дрібних монет, тепер мають право округлити загальну суму в бік збільшення або ж зменшення. І не за власним бажанням, а за математичним принципом.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Остання цифра в чеку від одинички до четвірки - суму зменшать, а якщо від п'ятірки до дев'ятки - заокруглять до більшого цілого числа. Наприклад, 42 заокруглять до 40, а от 46 - до 50. Це про копійки та готівкові розрахунки. Безготівкових - новація Нацбанку не торкнеться.

Монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, що вже є в обігу, і надалі використовуватимуться як засіб платежу. Але карбувати нові в Україні вже не будуть.

монети_2
Національний банк України

монети_2
Національний банк України

ВідеоВ Україні починають округлювати суми в чеку

Магазини та сфера послуг, у разі відсутності дрібних монет, тепер мають округлити загальну суму в бік збільшення або ж зменшення. І не за власним бажанням, а за математичним принципом. Безготівкових рахунків новація нацбанку не торкнеться.

В Україні починають округлювати суми в чеку

ВідеоЧи відчують на собі українці скасування обігу копійок

Дрібних грошей скоро не стане. Відучора в Україні почали діяти нові правила готівкового розрахунку. Тепер, якщо сума вашої покупки має копійки від 1 до 4, то чек заокруглять до найближчої нижчої суми, що закінчується на 0. Якщо сума закінчується на 5-9 копійок, то заокруглення відбувається до найближчого більшого нуля.  Стосується це винятково готівкових розрахунків за товари та послуги. Норма вже діє, та чи відчуємо ми її вже сьогодні? Дивіться просто зараз.

Чи відчують на собі українці скасування обігу копійок

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції