Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Високі ціни на пальне не злякали українських водіїв - експерт

Українці не згодні їздити менше, тому переходять на скраплений газ.

Директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн зазначає, що незважаючи на зростання цін на бензин, українці купують цей вид палива на рівні докризового 2013 року.

За даними за січень-листопад 2017 року, продажі моторного палива збільшилися й досягли рівня 2013 року, розповів Куюн в інтерв’ю lb.ua. Хоча середні ціни на бензин в Україні за останні три місяці виросли до 28,48 грн за літр, а на окремих автозаправних станціях ціна перетнула позначку в 30 грн.

Водії також активно переходять на використання більш дешевого скрапленого газу. Так, за минулий рік 30% автомобілів перейшли із бензину на газ. Відбувається це тому, що акциз на скраплений газ набагато нижчий від акцизу на бензин. Останнього разу ставки податку піднімали у квітні 2017 року. Наразі акциз на бензин становить 213,5 євро за тисячу літрів. Для порівняння, акциз на газ – 52 євро за тисячу літрів. Сьогодні авто можна заправити газом за середньою ціною 12,5-13 грн за літр.

«Я впевнений, що держава повернеться до питання щодо збільшення акцизу на скраплений газ, тому що машина на газі використовує ті самі дороги, які необхідно будувати й ремонтувати», – прокоментував Куюн.

Дизельне паливо в основному використовують у промисловості. Приватні власники авто відмовляються від нього на користь громадського транспорту.

Раніше повідомлялося, що українці почали купувати на 16% більше автомобілів. Найпопулярніші серед вітчизняних покупців японські, французькі та чеські автомобілі.

ВідеоЗамість бензину – дрова: пенсіонер власноруч переробив двигун іномарки

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції