Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Волонтер і екс-керівник Луганщини розповіли про контрабанду в зоні АТО

Без участі військових вона неможлива, а фінансові потоки сходяться в Києві.

Контрабанда в зоні АТО перетворилась на справжній бізнес для ватажків терористів і окремих українських військовиків. Торгують через лінію розмежування геть усім: від продуктів харчування до вугілля та золота, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У боротьбі з незаконним обігом товарів, який може сягати мільярдів гривень, вже є не одна жертва. Родіон Шовкошитний був одним з перших волонтерів, що утворили так звані мобільні групи в зоні АТО для протидії контрабанді. Спочатку справи йшли непогано. "Одна тільки група десь за перші два місяці 2016 року зловила товарів приблизно на суму 8 мільйонів гривень", - каже волонтер. Група Родіона працювала переважно на Донеччині. Він впевнений, що без доброї волі військових контрабанда була б неможливою. "Хто б не провозив, хто б не планував схему провезення контрабанди – завжди він проходить наш нуль. На нулі у нас стоять тільки Збройні сили України. Якщо та чи інша бригада, той чи інший батальйон, рота, взвод принципово проти таких моментів, то там ніхто не буде їздити", - упевнений Шовкошитний.

Відео Бізнес на лінії розмежування: чи можливо побороти контрабанду в зоні АТО

Поділяє таку позицію і колишній очильник Луганщини Георгій Тука. "Хто що охороняє – той те і має. Робити вигляд, що наші військові в цьому не задіяні – це наївно та нерозумно", - впевнений урядовець. Тука згадує, що у нього на Луганщині одним із найбільших контрабандних потоків була ділянка біля Станиці Луганської, Щастя та Золотого, яку довгий час утримувала одна з механізованих бригад. Екс-губернатор розповідає, що коли туди зайшла нова бригада – до них одразу пішли місцеві ходоки з метою налагодити контакти, але отримали відмову. "Вони погрози отримали на свою адресу, і потім, якщо я не помиляюся, був перший за досить тривалий період часу обстріл з крупнокаліберної зброї, обстріл Щастя", - розповів екс-керівник області.

Одним із фігурантів контрабандних схем, як пишуть деякі ЗМІ, є колишній очільник роти "Харків-2", а нині заступник головного управління поліції Харківщини Микола Черьомухін. Йому закидають сприянню контрабанді паливом на Приазов'ї разом із покійним терористом Євгеном Жилінім. "По інформації, котра була відносно Жиліна в Україні, звісно, я знав, що він займався різноманітними економічними оборудками. Але що і з ким – цього я не знав", - твердить сам правоохоронець.

Фотогалерея На Донеччині викрили поліцейського, який підробляв продажем контрабандних цигарок (4 фото)

Нині волонтерів від моніторингу контрабанди фактично відсторонили. Закон про тимчасовий порядок щодо переміщення осіб та транспортних засобів звузив можливості адекватно реагувати на зловживання, нарікають самі волонтери. Тука ж додає, що контрабанду перемогти можна, але на це потрібна воля згори. "Я не сумніваюся ні секунди, що всі ці струмочки в кінцевому підсумку зводяться у нас тут у Києві", - зізнається він.

Кореспондент ТСН Євген Назаренко

Залиште свій коментар

Вибір редакції