Втрати від корупції в агропромисловій галузі становлять 2 млрд грн - НАБУ

Втрати від корупції в агропромисловій галузі становлять 2 млрд грн - НАБУ

Фото: Facebook / Богдан Санін

Правоохоронці допомогли відшкодувати 70 млн грн.

Національне антикорупційне бюро України та Спеціальна антикорупційна прокуратура допомогли відшкодувати близько 70 млн грн "Державній продовольчій зерновій корпорації". Загалом, за попередніми оцінками, від корупційних схем в агропромисловому комплексі, які викрили НАБУ, держава втратила більше 2 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

У відомстві зазначають, що корупція у сфері агропромислового комплексу – це переважно махінації із землею та розтрата коштів і майна державних підприємств. 

В якості прикладу масштабної корупції НАБУ наводить дії президії Національної академії аграрних наук. У 2008–2016 роках завдяки їй 200 га державних земель перейшли у приватну власність. Формально президія НААН "задовольняла конституційні права громадян", а насправді вчинила злочин, яким завдала державі близько 1 млрд грн збитків.

Ще одна поширена корупційна схема – коли зловмисники розтрачують кошти та майно підприємств за участю компаній-посередників, яким продукція збувається за зниженими цінами, а вони, в свою чергу, перепродають її за ринковими.

"Внаслідок цього прибутки осідають на рахунках посередників, які іноді є підконтрольними керівникам держпідприємств. Так, наприклад, були завдані збитки ПАТ "Державна продовольча зернова корпорація". За даними фактами детективи Національного бюро розслідували щонайменше п'ять кримінальних проваджень. Дві справи вже передано до суду", - йдеться у повідомленні.

Фото: НАБУ

Раніше повідомлялося, що НАБУ спільно з САП вдалося відшкодувати державі понад 136 млн грн збитків, внаслідок корупційних злочинів.  Вказана сума – гроші, повернуті безпосередньо на рахунки державних підприємств, а також конфісковані за рішенням суду. Окрім цього, силовики завадили розкраданню ще майже 900 млн грн.

Повʼязані теми:

Наступна публікація