Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Якщо курс долара зміниться хоч на відсоток, у населення почнеться паніка - експерт

Економісти розповіли, до чого призведе плаваючий курс гривні.

Експерти валютного ринку говорять, що поняття плаваючого курсу досить розмите і може означати як зміну офіційного курсу, так і запровадження механізмів для утримання рівня інфляції.

Видання "Комерсант-Україна" попросив аналітиків прокоментувати заяву Нацбанку про готовність зробити курс гривні плаваючим:

"Роль НБУ в даному випадку почне зводитися до згладжування перекосів в курсоутворенні і недопущення впливу на цей процес спекуляцій. Найбільш логічний шлях - коридор допустимих коливань", - вважає заступник голови правління Банку "Національний кредит" Дмитро Власов.

У той же час, старший аналітик ІК "Трійка Діалог Україна" Євген Гребенюк говорить, що Нацбанк може розраховувати офіційний курс на основі міжбанківського і проводити валютні інтервенції лише у виняткових випадках.

Власов додає, що, оскільки за багато років населення звикло до стабільного курсу, зміни навіть на 1% викликають панічні настрої. Тому при переході до гнучкого курсу буде складно уникнути підвищеного попиту з боку населення і бізнесу.

"Гнучкий курс може спровокувати черговий виток паніки. Тому Нацбанку не можна різко усуватися з ринку, він повинен контролювати і згладжувати волатильність", - вважає начальник відділу аналізу фінансових ринків ІНГ Банку Україна Олександр Печерицин.

У довгостроковій перспективі гнучкий обмінний курс може сам регулювати економічні процеси:

"Він не дозволить дефіциту зовнішньої торгівлі розростатися до непосильних для країни розмірів і зможе стримувати імпорт інфляції", - вважає начальник аналітичного відділу "Альфа-банку" Олексій Блінов.

Видання відзначає, що змінний курс іноді зможе стримати паніку у населення:

"Але якщо курс буде плаваючим, менше людей будуть тримати свої заощадження у валюті, тому що її курс може не тільки рости, але і падати", - упевнений Гребенюк.

У будь-якому випадку гривні пророкують падіння:

"Якщо НБУ продовжить політику плавного ослаблення курсу, то цей рік гривня закінчить приблизно на рівні 8,40 грн/$ або трохи вище. Ми очікуємо, що курс долара до євро на кінець року буде наближений до позначки $ 1,3, що відповідає рівню 10,90-11,00 грн/євро", - говорить начальник відділу аналізу і досліджень "Райффайзен Банку Аваль" Дмитро Сологуб.

Як повідомлялося раніше, 13 листопада на українському міжбанківському ринку ціни на американську валюту різко зросли. Так, на міжбанку торги по долару США відкрилися котируваннями 8,2400/8,2650, до 12:00 ціни виросли 8,2480/8,2750. До закриття торгів цінові рівні досягли максимуму 8,2880/8,3250. Зазначимо, що курс долара не був вище позначки 8 грн ще з початку 2010 року.

Раніше в Нацбанку дали зрозуміти, що вважають неминучим поступове підвищення курсової гнучкості національної валюти.

Тим часом Міжнародний валютний фонд знову рекомендує Україні перейти до плаваючого курсу гривні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції