Яресько пояснила, чому українцям не слід лякатися дефолту

Яресько пояснила, чому українцям не слід лякатися дефолту

Яресько пояснила, чому українцям не варто лякатися дефолту / Фото: ТСН.ua

Міністр фінансів вже сьогодні проведе особисту зустріч з Комітетом кредиторів.

До переговорів з кредиторами щодо реструктуризації держборгу України підключається "важка артилерія". Наталя Яресько вже сьогодні проведе особисту зустріч з Комітетом кредиторів. Чи означає це, що домовленість про реструктуризацію вже є, або, навпаки, дефолту бути, йдеться в сюжеті ТСН.Ранок

За кілька годин у Вашингтоні розпочнеться зустріч міністра фінансів із кредиторами. Наталю Яресько і справді можна називати важкою артилерією - в вашингтонських фінансових колах вона є однією з найвпливовіших фігур, міністра тут знають, поважають і дослухаються. Яресько твердить, що попередніх домовленостей з кредиторами немає, тільки загальне бажання сторін знайти компроміс. 

Своєю чергою, Яресько не боїться дефолту. Наголошує, що він технічний, не повинен лякати ані українців, ані українські банки. 

"Є ризик технічного дефолту, він є тільки важелем в переговорах, він не впливає на нашу банківську систему, тому шо ці облігації, які підлягають можливим зупиненням, можливим, я підкреслюю, - не є на балансах наших банків, і це не впливає на підтримку наших міжнародних партнерів. Тому що МВФ вже сказав, що вони готові співпрацювати з нами незалежно від можливого призупинення. Тобто, це ситуація, яку абсолютно не треба порівнювати з Грецією чи іншою", - пояснила Яресько. 

Міністр наполягає, що на програму співпраці із міжнародним валютним фондом перебіг переговорів із кредиторами не впливає. МВФ залишатиметься з Україною до кінця і домовленість щодо траншу з'явиться вже до кінця липня. 

Від зустрічі з кредиторами направду залежатиме чимало - якщо сторони не домовляться, це означає, що уряд може оголосити ще один мораторій на виплати до кінця липня. За експертними розрахунками, це може призвести до зниження варторсті гривні ще на 20%. 

Повне ексклюзивне інтерв'ю з Наталією Яресько читайте незабаром на сайті ТСН.ua.

Раніше повідомлялося, що американські інвестори вкладуть гроші у чотири українські компанії.

Кореспондент ТСН Наталка Пісня

Повʼязані теми:

Наступна публікація