Європа допоможе Україні злізти з російської "газової голки"

Дата публікації
Перегляди
2287
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Європа допоможе Україні злізти з російської "газової голки"

Україна хоче купувати третину необхідного газу у Європі

Єврокомісар пообіцяв допомогти Україні купувати газ в Європі.

Єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер пообіцяв, що Єврокомісія сприятиме в закупівлі та транспортуванні газу в Україну із країн ЄС, повідомили в Міненерго.

Зараз Україна веде переговори з постачальниками газу з Туреччини, Румунії та Німеччини з продажу кожним з них від 2 до 3,5 млрд куб. м палива щорічно, повідомило джерело видання "Комерсант-Україна" у Міненерго.

За словами міністра енергетики Юрія Бойка, переговори з європейськими постачальниками були відновлені після того, як стало очевидно, що Росія не готова йти на поступки Україні в питанні зниження ціни на газ і створення газотранспортного консорціуму.

Росія також наполягає на невключення ЄС в консорціум з управління українською газотранспортною системою і відмову країни від зниження закупівель до 27 млрд куб. м газу в 2012 році замість узгоджених 33 млрд. Натомість "Газпром" пропонує Україні стандартну для ринку Європи 10% знижку на газ.

Нагадаємо, нещодавно голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін заявив, що Україна розглядає можливість імпорту близько 10 млрд куб. м газу з Європи.

Це близько третини всіх поставок газу в Україну і значно більше від заявлених раніше обсягів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2287
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація